20 خرداد 1396 14:50:49
وزیر دادگستری:
آزادی در جمهوری اسلامی ایران نهادینه شده است
وزیر دادگستری گفت: هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند در کشورمان آزادی وجود ندارد و این رقابت جدی که در انتخابات داشتیم حکایت از این معنا دارد و نشان می دهد آزادی در کشور ما نهادینه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه حضور شکوهمند مردم در انتخابات متعهدانه بود و سبب اقتدار کشورمان شد، گفت: انتخابات برجسته‌ترین نماد حضور است. انتخاباتی سالم و پرشور و بدون حاشیه و بدون گله‌های آزارهنده را شاهد بودیم و از ملت و رهبری هم باید سپاسگزار باشیم. معمولا انتخابات کم و کاستی دارد ولی حضور و مشارکت نقطه اصلی همه ماست و اگر در گوشه و کنار تخلف و کم و کاستی بوده تعقیب می شود.
وی افزود: عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، مردم سالاری و آزادی و مبارزه با استکبار از شعارهای امام است و به خوبی در جامعه ما جاری و ساری است. امام یک جریان زنده در زندگی ماست و امروز آرمان‌های امام در جامعه زنده است. امروز کشور ما از استقلال فوق العاده بالایی برخوردار است و خیلی از کشورهای بزرگ نمی توانند تصمیم بگیرند، ولی امروز جمهوری اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است. مناسبات بین‌المللی داریم و حضرت آقا بر آن تاکید دارند، و باید در همه مجامع شرکت و حضور قوی داشته باشیم.
وزیر دادگستری گفت: هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند در کشورمان آزادی وجود ندارد و این رقابت جدی که در انتخابات داشتیم حکایت از این معنا دارد و نشان می دهد آزادی در کشور ما نهادینه شده است. امروز صداها شنیده می شود و الان به یک ثبات و ظرفیت بالایی رسیدیم برای اینکه حرفهای مختلف زده شود؛ و البته مشکلات و کاستی هایی نیز داریم.
پورمحمدی تصریح کرد: البته کم و کاست هایی داریم ولی روند رو به جلوست. در خصوص محرومیت زدایی کارهای قابل توجهی در کشور انجام شده، البته در رقابت های انتخاباتی حرف‌هایی زده می شد، امروز صدای محرومان در اقصی نقاط کشور شنیده می شود.
وی با اشاره به شعار مبارزه با استکبار گفت: این شعار همچنان به قوت ادامه دارد. هر روز که می گذرد اقتدار ما بیشتر از قبل است. آثار این اقتدار چیست و آن این است که جبهه ضد سلطه را تشدید کرده و عرصه را برای مستکبرین محدود کرده است. اقتدار جمهوری اسلامی افزوده شده است. باید در مناسبات جهانی دنبال مدل و سازش نرویم حتما باید از روش چالشی استفاده کرد، البته چالش عاقلانه که به لطف خدا این اتفاق افتاده است. ما با قدرت چالشی و متفکرانه خودمان آنچه که ابزار می‌خواست استکبار علیه ما استفاده کند را گرفتیم و کند کردیم. امروز امت امام مقتدرتر از سی سال پیش است. آمادگی نیروهای مسلح ما بسیار قوی تر از گذشته است.
پورمحمدی بیان کرد: این روزها حادثه تلح ترور را در تهران داشتیم. این ترورهای کور نگرانی را ایجاد می کند و ما می دانیم هدف اصلی جریان تروریستی و جذب نیرو از بیش از 60 کشور، جمهوری اسلامی بوده است و همه آسیب دیدند ولی جمهوری اسلامی از امنیت و کیان خودش دفاع کرده است. دنیا قبول دارد که نظام ما مقتدر است و یکی از شاخص های اصلی اقتدار نظام ما قدرت امنیتی، اطلاعاتی و دفاعی ماست.
وزیر دادگستری با اشاره به موضوع مبارزه با قاچاق در سازمان تعزیرات گفت: خوشبختانه با تلاش منسجمی که صورت گرفته بحث قاچاق را تا حد زیادی کنترل کردیم. البته عددها نگران کننده است ولی از میزان زیاد آن کاستیم و در چند سال گذشته 50 درصد قاچاق کاهش یافته است. ان شاءالله در پایان امسال عدد قاچاق نباید به 6 الی 7 میلیارد برسد و ان شاءالله در سال های آینده نیز کاهش جدی داشته باشد.
وی تاکید کرد: امروز نیاز کشور همدلی هوشیارانه و همدلی با برنامه است نه با شعار.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: یکی از مسایل مهم جامعه محیط کسب و کار است و محیط کسب و کار باید سالم و خوداتکا و رو به جلو باشد. دولت در کل حساسیت زیادی بر روی این موضوع دارد ولی محیط کسب و کار محیط پیچیده ای است و منافع و مطامع افراد زیادی در آن درگیر است و عوامل انحرافی و بازدارنده در این میدان زیاد است. یک روز در نان مردم اختلال ایجاد شود ببینید چه شرایطی ایجاد می شود. دغدغه روزمره شهروندان پس از امنیت است. سازمان تعزیرات عمدتا برای این مساله تاسیس شده و امروز سازمان تعزیرات در عرصه اداری و تصمیم گیری کشور حضور دارد. امروز مردم به یک سازمان توانمند می توانند اتکا داشته باشند. سازمان تعزیرات صرفا یک سازمان بگیر ببند و تشکیل پرونده نیست بلکه یکی از ارکان نظارتی کشور است.
وی افزود: گام هایی که برداشته شده امیدوارکننده است و نهاد دادرسی در سازمان تعزیرات جایگاه با ثباتی پیدا کرده و در طول چند سال گذشته 50 درصد میزان پرونده‌های تحت رسیدگی‌مان کاهش یافته و تسلط بیشتری بر بازار داریم و امروز می گوییم که بازار ما از گذشته بهتر است.
امیری اصفهانی رییس جدید سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این در مراسم گفت: از همه کسانی که در این سال‌ها در سازمان تعزیرات موجب ارتقا شدند، تشکر می کنم. در نظام مدیریتی می گویند برای هر کاری راه بهتری است، امیدوارم با همفکری موقعیت سازمان تعزیرات را بهتر کنیم. همه افراد و تجربیات آنها پشتوانه این حرکت رو به جلوست و از همه استدعا می کنم حقیر را ذره‌ای تنها نگذارند تا این بار سنگین را به سرمنزل مقصود برسانیم، قطعا ایجاد امنیت روانی سرلوحه همه کارها باید باشد.
وی افزود: سازمان تعزیرات در عین حال که یک سازمان شبه قضایی است سازمان اجتماعی است و امیدوارم با همت شما سازمانی چابک و اثر بخش داشته باشیم.
جلسه تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان تعزیرات حکومتی با حضور وزیر دادگستری، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از معاونان و مدیران وزارت دادگستری، قوه قضائیه، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در سازمان تعزیرات حکومتی برگزار و از خدمات میرکوهی، سرپرست این سازمان تقدیر و تشکر شد.


Powered by Tetis PORTAL