3 آذر 1393 15:17:35
وزير دادگستري در جمع خبرنگاران:
۱۰ زنداني ايراني از قطر به كشور استرداد داده مي شوند
وزير دادگستري با بيان اينكه توافقات قضايي مطلوبي با قطر داشته‌ايم، گفت: قرار است ۱۰ نفر از زندانيان ايراني محكوم به حبس در قطر به كشورمان مسترد شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي صبح امروز پس از ديدار با رئيس دستگاه قضايي قطر كه در ساختمان وزارت دادگستري انجام شد، در جمع خبرنگاران در ارتباط با جزئيات اين ديدار‌ اظهار داشت: در اين جلسه بيان كرديم كه وضعي كه در امت اسلامي وجود دارد وضع ناگواري است و ما با اين همه توانايي، سرمايه انساني، امكانات، قدرت نرم(قرآن و معارف) درست نيست كه متهم به خونريزي و آدمكشي شويم. 

 

وي ادامه داد: ما از اين امكانات درست استفاده نمي‌كنيم، به طوري كه امت اسلامي درگير جنگ و آدمكشي و خشونت است و اين براي اسلام كه دين مودت و كمال است، مطلوب نيست، بنابراين بياييد به صلح و همزيستي در امت اسلامي كمك كنيم. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي افزود: خوشبختانه رئيس جمهور ما در سال گذشته در سازمان ملل طرح مبارزه با افراطي‌گري و خشونت را مطرح كردند و رئيس دستگاه قضايي قطر نيز بيان كرد؛ ما نيز در اين زمينه طرح‌هايي داريم. 

 

وزير دادگستري تصريح كرد: رئيس دستگاه قضايي قطر در اين جلسه بيان كرد كه انقلاب اسلامي ايران دستاورد بزرگي و جايگاه بزرگي براي كشورمان است، چرا كه همه انقلاب‌ها با شكست مواجه شدند و رهبران خود را كنار گذاشته‌اند و دچار ديكتاتوري شده‌اند و شما به اين مصيبت گرفتار نشده‌ايد و اين براي ما بسيار ارزشمند است. 

 

حجت‌الاسلام پورمحمدي افزود: رئيس دستگاه قضايي قطر اعتقاد داشت كه اگر يك گشايش اقتصادي در ايران اتفاق بيفتد، رشد ايران بسيار سريع خواهد بود و اين در حالي است كه ما مي‌خواهيم اين رشد را در كنار همسايگانمان داشته باشيم. 

 

وي تصريح كرد: خوشبختانه توافقات قضايي خوبي داشتيم و آن‌ها موافقت كردند بسياري از زندانيان محبوس در قطر را كه محكوميت سنگيني داشتند به ايران برگردانند.

 

وزير دادگستري با بيان اينكه درصدديم سطح همكاري‌ها گسترش پيدا كند، افزود: قرار است تبادل دانشجو داشته باشيم و دانشجويان قطر براي تحصيل در جرم‌شناسي و زبان فارسي به ايران بيايند. 

 

حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي با بيان اينكه گفتمان درون اسلامي نياز جامعه اسلامي است، اظهار داشت: ما بايد اين گفتمان را تقويت كنيم و اكنون ما در مباحثات جهاني ۱+۵ حضور داريم و بايد آن را به جاهاي مطلوبي برسانيم. 

 

وي تصريح كرد: حضور ۷۳ درصدي مردم در انتخابات سال گذشته يك پيام بزرگ به جهان داشت و اين يك مردم سالاري عميق مبتني بر اصول اسلامي است. 

 

وزير دادگستري در پايان خاطرنشان كرد: ۱۰ نفر از محكومين ايراني محبوس به حبس به ايران مسترد مي‌شوند و ۲۰ نفر از افراد ايراني ساكن در قطر كه در اين كشور بازداشت بودند، آزاد شدند و جرم اين افراد مربوط به موادمخدر، تخلف از مقررات و ورود غير قانوني بوده است.


Powered by Tetis PORTAL