28 خرداد 1398 16:7:7
سفر وزیر دادگستری به استان یزد/
وزیر دادگستری از چند واحد تولیدی استان یزد بازدید کرد

وزیر دادگستری به همراه استاندار یزد، معاونان و جمعی از مسئولان اجرایی استان روز سه شنبه از چند واحد تولیدی استان یزد در قطب صنعتی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سیدعلیرضا آوائی در سفر به استان یزد از چند واحد تولیدی استان یزد در قطب صنعتی این شهرستان بازدید کرد.
وی از کارخانه آرمان سلولز در شهرک فولاد شهرستان اشکذر و همچنین کارخانه موتورسیکلت تک آور و شرکت یزد تایر بازدید و در جریان مسائل، مشکلات و تولید این واحدها قرار گرفت.
وی در گفت و گو با مسئولان این واحدها بر اهمیت رونق تولید و اشتغال مفید و مولد بر اساس اهداف و برنامه‌های نظام و دولت در استان تاکید و از فعالیت‌های انجام گرفته قدردانی کرد.
در این بازدیدها صاحبان صنایع و مدیران عامل واحدهای تولیدی و صنعتی به طرح دیدگاه‌ها، ارائه گزارش از وضعیت موجود و همچنین بر ضرورت حمایت مسئولان برای ارتقاء تولید تاکید کردند.
آوائی به عنوان وزیر معین استان یزد در بحث اقتصاد مقاومتی با هدف بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، عصر روز دوشنبه وارد‬ یزد شد.
وزیر دادگستری در سفر به یزد ضمن شرکت در چند نشست از چندین طرح تولیدی و صنعتی بازدید و با نماینده ولی فقیه در استان هم دیدار کرد، عصر امروز یک نشست اقتصادی نیز با حضور وزیر دادگستری برگزار می شود.
هم اکنون سه هزار و ۲۸۵ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی و ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اسمی با اشتغال ۱۰۰ هزار و ۴۴۵ نفر در استان یزد وجود دارد.
تولید بیش از ۸۰۰ نوع کالا، رتبه نخست تولید کاشی و سرامیک کشور با بیش از ۵۰ درصد، رتبه دوم تولید محصولات نساجی، رتبه سوم تولید فولاد کشور و رتبه نخست تولید رومبلی، ترمه و روفرشی ازجمله جایگاه‌های برتر استان در اقتصاد ملی است.
کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سال گذشته با برگزاری ۳۸۴ جلسه کارشناسی، ۵۵۵ مصوبه ابلاغ کرد که اجرای این مصوبه‌ها منجر به تثبیت اشتغال ۴۵ هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی شد.


Powered by Tetis PORTAL