15 دي 1394 18:46:47
سفر هیات اعزامی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ژنو
وزیر دادگستری بر لزوم ارایه گزارش مبتنی بر منطق و متانت از سوی هیات اعزامی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ژنو تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در جمع هیأت اعزامی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ژنو، بر لزوم ارایه گزارش مبتنی بر منطق و متانت از سوی این هیات تاکید کرد.
وزیر دادگستری ضمن تقدیر و تشکر از اعضای هیات و دبیرخانه این مرجع، بر حضور کیفی و اثر گذار هیأت تأکید و با اشاره به حضور تعدادی از بانوان در ترکیب هیات اعزامی، حضور زنان در چنین اجلاسی را دارای پیامی روشن دانست که می بایست از آن به عنوان فرصتی مطلوب بهره برد.
وی در توصیه به اعضای این هیات گفت: «لازم است اقدامات مثبت جمهوری اسلامی در حوزه کودک که در سالهای اخیر انجام شده، در فرصت های مقرر به سمع و نظر نمایندگان سایر کشورها رسانده شده و با توجه به شرایط ویژه و خاص بین المللی می بایست با منطق، متانت و هوشمندانه به سئوالات مطروحه پاسخ گفته و از این فرصت برای تبیین برنامه های ایران در ارتقای وضعیت کودکان بهره گرفته شود».
همچنین در این نشست و پیش از سخنان وزیر دادگستری هر یک از اعضای هیات، گزارشی از اقدامات انجام شده دستگاه متبوع خود را در خصوص اقدامات مرتبط با کودکان ارائه دادند.
محمود عباسی، معاون حقوق بشر و بین الملل وزارت دادگستری و سرپرست هیأت اعزامی در گزارشی، روند شکل گیری گزارش ایران و نیز تمهیدات اندیشیده شده برای حضور پر رنگ هیأت در ژنو را ارایه کرد و در ادامه نیز نمایندگان قوه قضائیه، بهزیستی، وزارت کشور، دفتر امور زنان وزارت خارجه و وزارت آموزش و پرورش مطالبی را بیان نمودند.
در ادامه این جلسه مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون نیز گزارشی از مراحل تهیه گزارش و پاسخ های ارائه شده، تنظیم برنامه ها و هماهنگی های انجام شده با وزارت امور خارجه و دفتر نمایندگی کشورمان در ژنو ارایه کرد.
شایان ذکر است هیات اعزامی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به سوییس، نوزدهم دی ماه جاری برای شرکت در نشستی پنج روزه، تهران را به مقصد ژنو ترک می کند.


Powered by Tetis PORTAL