23 دي 1393 18:8:19
سفر استاني وزير دادگستري به استان بوشهر/
وزير دادگستري در جمع مردم دشتستان: روحيه آرمان گرايانه و عدم عقب نشيني مردم نقطه اساسي و قوت ماست
وزير دادگستري در جمع مردم شهرستان دشتستان، روحيه شاد و اعتماد راسخ مردم در جاي جاي كشور را نكته تعيين كننده و اساسي بر شمرد كه عليرغم وجود مشكلات فراوان اقتصادي و اجتماعي، پشتيبان نظام و دولت هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در ادامه برنامه هاي سفر به استان بوشهر با حضور در جمع مردم و مسئولين شهرستان دشتستان، حجم فراوان مشكلات كشور و دغدغه هاي مردم را از مجاري نفوذ دشمنان برشمرد و اظهار داشت: مشكلات فراوان اقتصادي و اجتماعي موجود و كاهش شديد قيمت نفت با توجه به اتكاي بخشي از بودجه كشور به درآمد نفتي شرايط را براي نفوذ و تلاش دشمنان در ايجاد جوّ نااميد كننده و دلسردي در جامعه مهيا مي كند.

 

وزير دادگستري با اشاره به پيشنهادهاي مطرح شده براي عدم فروش نفت در شرايط فعلي گفت: با توجه به شرايط جهاني و اصول حاكم بر بازار و به خاطر تعهدي كه در فروش نفت به برخي كشورهاي خريدار داريم، مجبوريم براي حفظ بازار و اثبات حسن نيت خود، وفاي به عهد كنيم و در قيمت بالا و پايين به تعهد خود عمل كنيم.

 

وي صبر و پايداري ملت در بحران هاي پياپي و عدم بروز ترس، اضطراب و نگراني در ميان مردم را از عنايات خداوند متعال دانست و با اشاره به وقايع پس از جنگ احد گفت: شرايط سخت فعلي ملت ما را استوارتر و جوانان را جسورتر و غيورتر كرده و ديديم كه در راهپيمايي روز 9 دي و همچنين در مراسم اربعين با وجود خطرات متعدد اين جمعيت عظيم حضور پيدا كردند.

 

وزير دادگستري با اشاره به حوادث تروريستي اخير در فرانسه و حضور حدود 40  رييس كشور در تظاهرات ضدتروريستي در اين كشور گفت: ما حتما ضد تروريسم هستيم چون بيش از همه از فعاليتهاي تخريب كننده و تروريستي آسيب ديده ايم اما اين چه فساد بزرگي است كه به راحتي مردم منطقه ما را بكشند و آب از آب تكان نخورد اما كشته شدن عده اي از خودشان سبب اين همه سر و صدا شود كه اين حاصل حاكميت عده اي خبيث و جنايتكار در دنياست.

 

حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي با تاكيد بر اين كه در شرايط حاضر همه نخبگان و تاثيرگذاران جامعه اعم از دستگاه ها و شخصيت ها بايد مراقب رفتار خود بوده و از مسير منحرف نشوند اظهار داشت: خوشبختانه خداوند اين توفيق را شامل حال ما كرده كه در درجه اول اين آرامش و روحيه خوب مردم و جامعه را با وجود مشكلات فراوان شاهديم و اين روحيه آرمان گرايانه و عدم عقب نشيني مردم نقطه اساسي و قوت ماست.

 

وزير دادگستري تلاش دولت را مديريت و تسهيل شرايط سخت فعلي و استفاده مناسب از همه ظرفيتها بر شمرد و گفت: وعده هاي محدود رياست جمهوري در سفرهاي استاني به دليل مشكلات و كمبودهاي فراواني است و تلاش داريم به اندازه توانمان قول دهيم و نبايد بيش از آنچه در توان است انتظار داشت.


Powered by Tetis PORTAL