13 تير 1397 8:57:52
معاون وزیر دادگستری در مراسم امضای تفاهم نامه با شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان:
اصفهان پایگاه صلح و دوستی و اخلاق شهروندی است

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان گفت: اصفهان پایگاه صلح و دوستی و اخلاق شهروندی است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان در وزارت دادگستری برگزار شد.
در این مراسم عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه حقوق شهروندی جامعه ما برگفته از ارزش های بومی و دینی است، اظهار داشت: همه ما باید سرنوشت امروز خود را به گذشته روشن و تمدن تاریخی مان پیوند بزنیم. پیشینه تاریخی و تمدنی اصفهان همواره بر پایه ی صلح و دوستی و اخلاق شهروندی استوار بوده است.
وی افزود: پرداختن به حقوق شهروندی که یکی از شعارهای محوری رئیس جمهور محترم می باشد که با تدوین منشور حقوق شهروندی و مصوبه حقوق شهروندی در نظام اداری به صورت نظام مند و عملیاتی درآمده و با هم افزایی و هماهنگی های بین بخشی به نتایج مطلوب می رسد.
عباسی در ادامه تأکید کرد: یکی از بهترین مراجعی که می توانند در زمینه ترویج و ارتقاء حقوق شهروندی و اخلاق شهروندی گام های مؤثری بردارند شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری ها هستند که از قابلیت ها و ظرفیت های قابل توجهی برخوردارند.
وی فضای کنونی جامعه را نیازمند همدلی و وحدت در پرتو اخلاق شهروندی دانست و بر حاکمیت اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی در جامعه تأکید کرد.
در ابتدای این نشست نوروزی، شهردار اصفهان و جناب آقای مهندس معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان؛ ضمن استقبال و اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه های حقوق شهروندی و حقوق کودک به ارایه نقطه نظرات پرداختند.
شایان ذکر است که به موجب این تفاهم نامه با اختصاص ساختمانی از سوی شهرداری اصفهان بزودی کلینیک مرکزی حقوق شهروندی در اصفهان راه اندازی می شود.


Powered by Tetis PORTAL