14 مهر 1394 11:44:49
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:
ترویج حقوق بشر و حقوق شهروندی از طریق تعامل با تمامی دستگاهها
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری جلسه هماهنگی و آشنایی معاون جدید حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با مسئولان ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برگزار شد.
در این جلسه که با حضور غریب آبادی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، الوندی مدیر کل کنوانسیون حقوق کودک و مهرانفر مدیر کل دفتر همکاریهای بین المللی وزارت دادگستری برگزار شد، ضمن تاکید بر تعامل هرچه بیشتر ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری، به زمینه های مشترک همکاری اشاره و از همکاری های مناسب وزارت دادگستری در این زمینه تشکر شد.
غریب آبادی به مسایل مربوط به کودکان، آموزش های حقوق شهروندی در حوزه دولت و نیز گزارش های VPR و نقش مهم وزارت دادگستری در این زمینه اشاره کرد و خواستار تداوم این همکاریها شدند.
در ادامه این جلسه، دکتر عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری ضمن تشکر از حسن نظر مسئولان ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: ما مصمم هستیم با بهره مندی از ظرفیت های دولتی و نیز سمن ها موضوع آموزش حقوق شهروندی و حقوق بشر را در دستگاههای اجرایی و مراکز اداری کشور عملی سازیم و در این خصوص با هماهنگی انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مقرر شده است آموزش های مذکور در ردیف آموزش های شغلی محسوب و امتیازات لازم به کارکنان شرکت کننده در این دوره ها اعطا شود.
عباسی بر استمرار همکاری جدی معاونت حقوق بشر وزارت دادگستری و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تأکید و اظهار امیدواری کرد با تحقق این تعامل، از موازی کاری و اتلاف هزینه ها جلوگیری شود.
در پایان این نشست دو طرف ضمن تاکید بر استمرار و پیگیری گفتگوها در سطح مدیران و کارشناسان، محورهای همکاری ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری را به شرح ذیل اعلام کردند:
1- آموزش مدیران ذیربط استانی با اعزام هیأت های تخصصی و کارشناسی از ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری.
2- آموزش دانشجویان با استفاده از ظرفیت انجمن های علمی دانشگاهها با همکاری ستاد حقوق بشر و وزارت دادگستری.
3- اجرای طرح سراسر آموزش کارکنان دولت با بهره مندی از منابع مطالعاتی ستاد و حقوق بشر و سازمان مدیریت.
4- برپایی نشست با مدیران حقوقی دستگاههای دولتی در خصوص مباحث حقوق شهروندی و حقوق بشر.
5- بررسی طرح ترویج حقوق بشر در سطح عمومی با استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر رسانه ها.

Powered by Tetis PORTAL