2 دي 1393 14:33:1
وزير دادگستري:
از نظر اقتصادي در مضيقه ايم اما در برابر دشمن عقب نشيني نمي كنيم
حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي وزير دادگستري با اشاره به تاراج منابع نفتي ملت هاي اسلامي تحت سياستهاي عربستان، گفت: از نظر وضعيت اقتصادي در مضيقه هستيم اما دشمن بداند كه ما از اين شرايط عقب نشيني نمي كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي روز سه شنبه در بيست و پنجمين يادواره سرداران و 43 شهيد روستاي ازباران از توابع شهرستان فريدونكنار، گفت: در شرايطي كه ما تنها يك ميليون بشكه نفت صادر مي كنيم، عربستان روزانه 9 ميليون بشكه نفت استخراج و صادر مي كند و اين خفت و حقارتي است كه اين كشور متحمل مي شود.

 وي در ادامه گفت: چند سال پيش ايران روزانه دو ميليون و 400 هزار بشكه نفت را با قيمت هر بشكه تا 145 دلار مي فروخت و اين رقم اكنون به حدود 56 دلار رسيده است اما درحال حاضر ميزان صادرات نفت ما به كمتر از يك ميليون بشكه نيز رسيده است.

وزير دادگستري خطاب به آمريكا و ديگر كشورهاي غربي و دشمنان ايران، گفت: شما با رذالت، دست به دست هم داده و با كاهش قيمت نفت از سويي و تحميل فشارهاي سياسي و رواني بر كشور ما از سوي ديگر، به دنبال ضربه زدن به اراده ملت ايران هستيد در حاليكه مردم ايران پيشتر از، اين فشارهاي بيشتري را تحمل كرده و در راه عزت اسلام و كشور، شهيد داده اند و از هيچ چيز نمي ترسند.

حجت الاسلام پورمحمدي ضمن اشاره به اينكه مردم ايران مي دانند تحمل اين شرايط سخت است اما خداوند نعمت هاي فراواني به سرزمين ما بخشيده كه با اطاعت از فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اقتصاد مقاومتي و استفاده بهينه از همه فرصت ها و نعمت ها، مي توانيم بر اين مشكلات پيروز شويم، به آياتي از سوره هاي مباركه بقره و آل عمران اشاره كرد و گفت: اين آيات الهي، موضوعات جدي جامعه را بيان مي كند و مي گويد كه چه جامعه اي مي تواند سر زنده باشد و با عزت به حيات خود ادامه دهد.

وزير دادگستري ايمان را اتصال اقتدار دانست و افزود: جامعه مومن، جامعه اي ثروتمند، مقتدر و بي نياز است و اگر مشكلاتي وجود داشته باشد براي همه كشورها است.

وزير دادگستري با بيان اينكه آمريكا، گل سرسبد پيشرفت هاي مادي در جهان است، گفت: آمريكا با افتخار خود را رهبر جريان پيشرفت مي داند در حالي كه اين كشور پيشرفته حتي نمي تواند بين مردم خود برابري و برادري ايجاد كند بطوري كه يك پليس به راحتي يك كارگر و جواني كه هيچ تعرضي نكرده را مي كشد و بعد آن پليس تبرئه مي شود.

پورمحمدي با اشاره به گزارش چند روز گذشته سناي آمريكا از اقدامات سازمان جاسوسي اين كشور (سيا)، افزود: رسوايي در اين كشور به حدي است كه نمي توانند آن را كتمان كنند و در مسائل مادي نيز مانند قضيه وال استريت با مشكلات متعددي مواجه هستند.

 وي با اشاره به تلفات وسيع انساني و خسارات فراوان مادي در جنگ هشت ساله عراق با ايران خاطر نشان كرد: با وجودي كه عراق نيز مانند ما مشكلات زيادي را تحمل كرد اما اين كشور در حال حاضر اقتدار ما را ندارد و به كشته شدگانش در جنگ افتخار نمي كند، در حالي كه در همين يادواره اي كه به خاطر شهداي اين روستا برگزار شده، مسوولان با افتخار حضور پيدا كرده اند و خانواده شهدا را مايه قوت قلب خود مي دانند.

 وي ادامه داد: از پايان جنگ هشت ساله يعني سال 67، حساب كنيد كه چند نفر در اين روستا از دنيا رفته اند و آيا نام كدامشان غير از شهدايي كه در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسيده اند، باقي مانده است.

وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنانش با تسليت سالروز شهادت امام رضا عليه السلام اظهار داشت: ما شيعه امام رضا عليه السلام و گريه كن امام حسين و فرزندان اميرالمومنين عليهم السلام هستيم و امام رضا عليه السلام از شيعيانش مي خواهد ورع و عفت پيشه كنند، اهل نماز باشند، انتظار ظهور داشته و خوش برخورد باشند.

حجت الاسلام پورمحمدي با اظهار تاسف از فراواني پرونده ها در دستگاه قضايي گفت: نبايد اينگونه باشد و اگر بابت هر چيز دعوا نشود، انصاف وجود داشته باشد و بزرگترها پا در مياني كنند و با خوش برخوردي بين دو طرف صلح كنند، ديگر اين همه پرونده نخواهيم داشت.

وي در پايان سخنانش با بيان اينكه نمي گويم در كشور ما مشكلات وجود ندارد، گفت: اسراف، بي انضباطي و بي احتياطي هم در دولت و هم در مردم وجود دارد كه بايد اين مشكلات رفع شوند.

يادواره سرداران و 43 شهيد روستاي ازباران از توابع شهرستان فريدونكنار با حضور حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، ربيع فلاح جلودار استاندار مازندران، حجت الاسلام تقوي فرد رئيس كل دادگستري استان مازندران، نمايندگان مردم استان مازندران در مجلس شوراي اسلامي و تني چند از مسوولان محلي در حسينيه روستاي ازباران برگزار شد.

 

 


Powered by Tetis PORTAL