22 بهمن 1396 10:31:52
وزیر دادگستری:
حضور در راهپیمایی 22 بهمن، اثبات استقلال کشور است

وزیر دادگستری استقلال و عزت ملی را دو دستاورد عمده انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: همه آنانی که بدنبال حفظ استقلال، وحدت و تمامیت ارضی کشور هستند در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری سیدعلیرضا آوائی، وزیر دادگستری در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، حضور در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه ملی و دینی دانست و با اشاره به خوشحالی دشمنان این آب وخاک در وقایع اخیر افزود: فردا هر فردی که به فکر حفظ استقلال، وحدت، عزت ملی و تمامیت ارضی کشور است در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حاضر می شود.
آوایی تصریح کرد: خصوصا با این ابراز خوشحالی هایی که دشمنان بعد از این قضایای اخیر و پیگیری کردن آن مسائل داشته اند، نیاز است همه مردم مسئولان و غیرمسئولان در این راهپیمایی شرکت کنند.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از این گفت وگو با تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی، اظهارکرد: اگر بخواهیم دستاوردهای انقلاب را صادقانه و خارج از تعصبات و بحث های کلیشه ای مطرح کنیم، به نظر من مهمترین آن، بحث استقلال کشور را می توان مطرح کرد. هر ناظر منصفی چه نظام را قبول داشته باشد چه نداشته باشد، چه مبانی آن را بپذیرد چه نپذیرد؛ اذعان می کند ایران یکی از کشورهایی است که از نظر استقلال سیاسی واقعا خودش برای سرنوشت خود تصمیم می گیرد.
وزیردادگستری دومین نکته پراهمیت انقلاب که می توان روی آن تاکید داشت را بحث اعتماد به نفس و عزت ملی برشمرد و گفت: اینکه الان کشوری هستیم که جوانان و مردم ما خودشان باورشان شده که با وجود همه تفاوت ها، مخالفت ها و بسیج شدن یک سری قدرت ها علیه ایران، خود می توانند کشور را اداره کنند و نمونه آن همین پیشرفت های مختلف علمی، مجموعه دانش بنیانی و کارهای بزرگی است که در کشور انجام می شود و قبلا کمتر کسی انجام و اجرای این کارها را باور می کرد.


Powered by Tetis PORTAL