14 شهريور 1394 14:40:6
در دیدار دو رییس جمهور صورت پذیرفت:
امضای موافقت‌نامه انتقال محکومان میان ایران و قرقیزستان
حجت‌الاسلام حسن روحانی و "آلماس بیگ آتامبایف" رؤسای جمهوری ایران و قرقیزستان صبح امروز پس از دیدار خصوصی و مذاکرات هیئت‌های عالی‌رتبه ایران و قرقیزستان، در مراسم امضای اسناد میان مقامات دو کشور حضور یافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رؤسای جمهوری ایران و قرقیزستان ٨ یادداشت تفاهم و موافقت‌نامه همکاری امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه کشاورزی، موافقت‌نامه انتقال محکومان، برنامه همکاری وزارتخانه‌های امورخارجه، یادداشت تفاهم همکاری رسانه‌ای، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه انرژی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل هوایی، یادداشت تفاهم همکاری اتاق‌های بازرگانی و یادداشت تفاهم همکاری‌های کنسولی، ٨ سند همکاری است که به امضای وزرا و مسئولان ایران و قرقیزستان رسید.

پیش از امضای این موافقت نامه ها، رؤسای جمهور ایران و قرقیزستان در دیدار دوجانبه بر شناسایی و فعال کردن ظرفیت‌های دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کردند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلام ایران و "آلماس بیگ آتامبایف" رئیس‌جمهوری قرقیزستان در این دیدار خصوصی که بلافاصله پس از مراسم استقبال رسمی آغاز شد، اهمیت گسترش بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های تهران بیشکک را مورد تأکید قرار داده و بر شناسایی و فعال کردن ظرفیت‌های دو کشور در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در راستای تعمیق و تحکیم روابط تأکید کردند.

رئیس‌جمهوری قرقیزستان به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی و با هدف توسعه بیش از پیش مناسبات دو کشور به تهران سفر کرده است.


Powered by Tetis PORTAL