11 اسفند 1397 11:56:45
سفر وزیر دادگستری به استان کرمانشاه/
افتتاح طرح گازرسانی به 5 روستا از توابع دالاهو با حضور وزیر دادگستری

طرح گازرسانی به پنج روستای بخش مرکزی شهرستان دالاهو روز پنجشنبه با حضور وزیر دادگستری و استاندار کرمانشاه در روستای «حریر» دالاهو افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، بازوند استاندار کرمانشاه در آیین افتتاح این طرح گفت: دولت مبلغ 254 میلیارد تومان در حوزه گازرسانی سرمایه گذاری کرده که در سال جاری طرح گازرسانی به 262 روستا به اتمام رسیده است.
همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه نیز در این رابطه اظهار داشت: برای گازرسانی به پنج روستای توابع شهرستان دالاهو با 370 خانوار 32 کیلومتر شبکه گذاری و سه میلیارد تومان هزینه شده است.
سیروس شهبازی افزود: اکنون یک هزار و 250 روستا و 28 شهر استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که معادل 99.3 درصد جمعیت شهری و 69 درصد جمعیت روستایی استان است.
به گفته وی، 2 هزار و 200 واحد صنعتی و 74 جایگاه سی‌ان‌جی در استان از گاز طبیعی استفاده می کنند و در مجموع 560 هزار مشترک گاز در استان وجود دارد.
شهبازی، مصرف روزانه گاز طبیعی در استان کرمانشاه را 15 میلیون مترمکعب اعلام کرد.
فرماندار شهرستان دالاهو نیز در این مراسم گفت: یکی از انتظارات مردم این شهرستان تکمیل طرح گازرسانی به بخش ریجاب و 53 روستای آن است که امیدواریم عملیات اجرایی آن شتاب بیشتری بگیرد.
جهانبخش حیدری گفت: این شهرستان 40 هزار نفر جمعیت دارد و 320 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
شهرستان دالاهو در مجموع 144 روستا دارد که از این تعداد تاکنون 38 روستا گازدار شده‌اند.
افتتاح پنج مدرسه ساخته شده توسط خیرین، شرکت در جلسه شورای قضایی استان، شرکت در آیین روز وکیل و دیدار با کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی از دیگر برنامه های وزیر دادگستری در سفر به استان کرمانشاه است.


Powered by Tetis PORTAL