18 آذر 1394 10:17:14
وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:
همه عوامل مبارزه با قاچاق در اختیار دولت نیست
وزیر دادگستری گفت: بخشی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به آئین نامه نیاز دارد و دولت هیچ بهانه ای برای اجرا نکردن این قانون ندارد و آن را اجرا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه نشست روز جهانی مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران و در جمع خبرنگاران گفت: قبول دارم حجم قاچاق در کشور زیاد است اما دولت نیز در مبارزه با قاچاق مصمم است.
وی با بیان اینکه همه عوامل مبارزه در اختیار دولت نیست گفت: نیروی انتظامی در مرزها باید قاچاق را کنترل کند و از طرفی دیگر دستگاه قضا نیز در مبارزه با پرونده های قاچاق باید جدیت داشته باشد که البته چنین نیز هست.
وزیر دادگستری به تقویت گمرک اشاره کرد و گفت: در این راستا شبکه حمل و نقلی و گازوئیل را نیز کنترل کرده ایم اما یکی از مشکلات، اقتصاد مرزنشینان است. مرزنشینان به دلیل مشکلات اقتصادی شان مجوزهایی دریافت می کنند و ورود کالا توسط آنها مختل کننده اقتصاد کشور است.
پورمحمدی یکی دیگر از مشکلات را ورود کالاها براساس مجوز پذیرفته شده و رسمی عنوان کرد و افزود: غیر از کالاهایی که از مجاری غیررسمی وارد می شوند، ورود برخی کالاهایی که به آنها اجازه نیز داده شده موجب مشکل می شود.
وزیر دادگستری دولت یازدهم با بیان اینکه معابر رسمی و گمرکات یکی از مشکلات قاچاق کالا بود، تصریح کرد: با تجهیز این معابر هر چند که در حد مطلوب نیست، ورودی ها را کنترل می کنیم.
وزیردادگستری در پاسخ به این سوال که چرا قانون مبارزه با قاچاق که دو سال قبل تصویب شده از سوی دولت اجرایی نمی شود، گفت: برخی مواد این قانون در حال اجرا شدن است و برخی مواد دیگر نیز به آئین نامه های خاص نیاز دارد که تمهیدات لازم در این زمینه در حال فراهم شدن است، دولت چیزی را برای عمل کردن به این قانون بهانه قرار نداده است و حتما اجرا می شود.


Powered by Tetis PORTAL