29 آذر 1394 14:42:36
به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد:
پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک
پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک صبح امروز به ریاست وزیر دادگستری تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری و رییس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی این مرجع، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع)، رسیدگی به امور کودکان و تلاش در جهت بهبود وضعیت آنان را یکی از والاترین امور مورد رضایت الهی و از بالاترین عبادات دانست.
وزیر دادگستری گفت: هم اکنون 23 میلیون کودک زیر 18 سال در کشور وجود دارند که حتی اگر یکی از آنان دارای مشکل باشد برای جامعه آزار دهنده است؛ چراکه جامعه ما خانواده محور بوده و اهمیت زیادی برای کودکان قائل است.
وی با بیان این مطلب که فعالیتها و اقدامات قابل توجه و ارائه ای در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک انجام گرفته است خواستار همگرایی و همکاری هرچه بیشتر تمامی دستگاهها با این مرجع شد و تصریح کرد: تمامی فعالیتهایی که به صورت پراکنده انجام می گیرد، با تمرکز در این مرجع از بازدهی بیشتری برخوردار خواهد بود و گزارش هایی که از اقدامات مثبت صورت گرفته تاکنون ارایه شده نیز کاملا بر مبنای واقعیت بوده و راه را بر بهانه جویی ها و اتهام زنی ها می بندد.
رییس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین افزود: نباید مانع اطلاع رسانی، حضور و مصاحبه با رسانه ها شد، چراکه اقتضای جامعه آزاد، با نشاط و بزرگی همچون ما، داد و ستد اطلاعاتی و ایجاد فضای باز است و اگر مسئولین، اطلاعات دقیق و شفاف ارایه کنند، نباید در این خصوص جای نگرانی وجود داشته باشد.
وزیر دادگستری، آموزش کودکان، فقر زدایی در مناطق محروم، درمان کودکان معتاد و سامان دهی کودکان کار را از جمله مهمترین برنامه های دارای اولویت ویژه برای این مرجع دانست و خواستار همکاری تمامی نهادها و دستگاهها در این رابطه شد.


Powered by Tetis PORTAL