19 خرداد 1395 14:38:48
وزیر علوم خبر داد:
تشکیل انجمن های علمی و دانشجویی برای تحقق حقوق شهروندی
در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری وزارت دادگستری و علوم و ضرورت توجه به ظرفیت دانشگاه ها برای تحقق حقوق شهروندی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت دادگستری در خصوص ظرفیت های تحقق حقوق شهروندی از سوی وزارت علوم گفت: کرسی های نظریه پردازی، آزاداندیشی، شورای پژوهش در علوم انسانی فعال شده و اینها می توانند مساله حقوق شهروندی را پیگیری کنند. علاوه بر این مسائل آموزش و حقوق شهروندی برای جامعه آموزشی و دانشجویی قابل پیگیری است.
وزیر علوم به جمعیت دانشجویی و آموزشی کشور اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ۷۶ هزار عضو هیات علمی و ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در کشور در حال فعالیت هستند که این جامعه هدف می توانند در موضوع تحقق حقوق شهروندی نقش اساسی ایفا کند.
فرهادی افزود: در راستای اجرای این تفاهم نامه و با توجه به ظرفیت های موجود وزارت علوم می تواند راه های اشاعه حقوق شهروندی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و اجتماعی را دنبال کند.
فرهادی به سخنان پورمحمدی در رابطه با تشکیل کمیته پیگیری حقوق شهروندی در وزارت علوم اشاره و تصریح کرد: مساله حقوق شهروندی در حوزه نخبگان و حوزه دانشگاهی قابل پیگیری است و این مساله می تواند در رشته ها و متون مختلف دانشگاهی قرار گیرد.


Powered by Tetis PORTAL