10 آبان 1396 19:8:49
رئیس سازمان تعزیرات:
اصناف نقش نظارتی خود را ایفا کنند، نیازی به مداخله ما نیست

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی: اگر اصناف نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند نیازی به مداخله گری ما نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی؛ جمال انصاری در جمع روسای اتحادیه های اصناف افزود: تعزیرات حکومتی و اصناف چه در قانون و چه از منظر نگاه سازمانی معارض با یکدیگر نیستند.
وی با اشاره به اینکه ماهیت تشکیل سازمان تعزیرات حکومتی، کنترل، مراقبت و نظارت بر فرآیندهاست اظهار داشت: اکنون نگاه سازمان تعزیرات حکومتی پیشگیرانه است تا با همراهی اصناف خدمت بیشتری به مردم ارائه شود و باید کسانی را که می خواهند از خطوط قرمز عبور کنند کنترل کرد .
انصاری افزود: برای آن که به دامنه وسیع خدمتی برسیم نیازمند خروج از روش های سنتی هستیم و باید نگاه مان را به نگاه غیربخشی به امور تغییر دهیم تا شاهد اثربخشی بیشتری در حوزه رعایت حقوق مردم باشیم.
معاون وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه سازمان به دنبال پرونده محوری نبوده است و نیست گفت: امسال شاهد کاهش 30 درصدی تشکیل پرونده های اصناف بودیم.
وی تصریح کرد: اصناف قدرت و ظرفیت بالایی برای کمک به سازمان تعزیرات دارند و اگر اصناف نقش اجتماعی و نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند نیازی به مداخله گری نخواهد بود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف هر یک به تنهایی شرح وظایف خود را دارد تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف هیچ یک نمی توانند وظایف یکدیگر را انجام دهند چرا که قانون چنین اختیاری به آن ها نداده است، اما می توانیم به صورت حرفه ای به یکدیگر کمک کنیم تا وظایف مان را به خوبی انجام دهیم و برای این کار نیازمند بازبینی و شناسایی نقاط ضعف در برقراری تعامل بین دو بخش هستیم.
در ادامه نشست رئیس اتاق اصناف ایران نیز گفت: اگرچه تعاملات فی ما بین صددرصد موفق نبوده است اما تعامل خوبی در گذشته وجود داشته است.
فاضلی اصناف را قدرتمندترین نهاد مردمی در کشور عنوان کرد و افزود: 8 هزار و 300 اتحادیه و 396 اتاق اصناف در کشور وجود دارد و این نهاد حتی از لحاظ پایگاه سیاسی نیز 13 و نیم میلیون رای را به خود اختصاص داده است و تاثیر بسزایی در این بخش دارد.


Powered by Tetis PORTAL