22 ارديبهشت 1395 18:28:18
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:
هدف از راه اندازی کلینیک های حقوق شهروندی ارتقای آگاهی های حقوقی و قضایی مردم است
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: هدف از راه اندازی کلینیک های حقوق شهروندی، ارتقای آگاهی های حقوقی، مدنی و قضایی مردم است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری امروز در همایش کانون های وکلای دادگستری ایران در رشت گفت: حقوق بشر مجموعه ارزشهایی فراروی ما می نهد که نتیجه آن برقراری صلح، امنیت، آرامش و ایجاد زمینه بهتر زیست در جامعه است؛ آموزه های دینی و فرهنگ و تمدن اسلام ایران، مشحون از ارزش های حقوق بشری است و ما در زمینه حقوق بشر مدعی جهان غرب هستیم.
وی در خصوص راه اندازی کلینیک های حقوق شهروندی در استانها نیز توضیح داد: این کار بر اساس توافق وزارت دادگستری با شورای عالی استان ها اجرایی شد و مقدمات کار برای راه اندازی کلینیک حقوق شهروندی در استان های البرز و گیلان نیز مهیا شده است.
عباسی افزود: هدف از راه اندازی این کلینیک ها، ارایه مشاوره حقوقی به مردم و ارتقاء آگاهی های حقوقی–مدنی و قضایی شان برای پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.
همچنین در این نشست، جعفرزاده رییس مجمع نمایندگان گیلان مجلس شورای اسلامی نیز از عزم جدی نمایندگان برای دفاع منطقی از لایحه جامع وکالت خبرداد و گفت: استقلال کانون وکلای دادگستری ضامن حفظ حقوق اجتماعی و مدنی است.
سیاووش پور رییس کل دادگستری گیلان نیز به روند افزایش پرونده های قضایی در دهه گذشته اشاره کرد و افزود: پیشگیری از تشکیل سالانه حدود 15 میلیون پرونده در کشور تنها با تعامل بین بخشی و نقش آفرینی کانون های وکلای دادگستری میسر می شود.
همایش سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران تا فردا با میزبانی کانون وکلای گیلان در رشت برگزار می شود.


Powered by Tetis PORTAL