5 شهريور 1395 9:35:45
در سفر وزیر دادگستری به همدان؛
صنایع پویان طب هگمتانه به بهره برداری رسید
شرکت صنایع پویان طب هگمتانه تولید کننده محصولات و تجهیزات پزشکی همزمان با گرامی داشت هفته دولت با حضور وزیر دادگستری و استاندار همدان در شهرک صنعتی ویان کبودرآهنگ به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در مراسم افتتاح شرکت صنایع پویان طب هگمتانه گفت: ایجاد واحدهای دانش بنیان نقش موثری در تولید کشور دارد و با حمایت های دولت، دو هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور راه اندازی شده است.
وی با اشاره به فارغ التحصیلی بیش از پنج میلیون نفر در کشور افزود: درصد بیکاری هم اکنون در کشور بیش از 11 درصد و در استان همدان هشت درصد است که پایین تر از میانگین کشوری است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: راه اندازی اینگونه شرکت های دانش بنیان نقش بسزایی در بکارگیری افراد متخصص و تحصیل کرده و رفع بیکاری در جامعه دارد که مسئولان باید در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.
پورمحمدی گفت: ایجاد طرح های بزرگی همچون صنایع پویان طب هگمتانه گام موثری در راستای اشتغال زایی و بهره گیری از دانش و تکنیک متخصصان داخلی است.
وی خاطرنشان کرد: دانش و تکنیکی که بر روی این آلیاژها صورت می گیرد در تولید 15 برابر ارزش افزوده و در برخی از طرح ها تا 200 برابر ارزش افزوده دارد که این یک ثروت بزرگ است.
رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان همدان نیز گفت: در دولت یازدهم به ارزش 80 هزار میلیارد ریال مجوز تاسیس واحد های تولیدی در استان همدان صادر شده است.
حمیدرضا متین افزود: از 30 طرح بزرگ استان همدان تاکنون هفت طرح بهره برداری شده است و 11 طرح بزرگ اقتصادی نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از تمامی این طرح ها تا سال 97 ، 21 هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان همدان ایجاد می شود.
شرکت صنایع پویان طب هگمتانه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و زیربنای یک هزار و 100 مترمربع با 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی 50 نفر به بهره برداری رسیده که سالانه 186 هزار قطعه پیچ و پلاک ارتوپدی تولید می کند.


Powered by Tetis PORTAL