17 اسفند 1397 19:20:6
سفر وزیر دادگستری به استان گیلان/
آوائی در شورای قضائی گیلان: وظیفه ما صیانت از حقوق مردم است
وزیر دادگستری در جلسه شورای قضائی گیلان گفت: وظیفه ما صیانت از حقوق مردم است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری که به همراه هیات دولت به استان گیلان سفر کرده است، در جلسه شورای قضائی استان گیلان شرکت کرد.
وزیر دادگستری در این جلسه با بیان اینکه نیازمند تغییر نوع نگاه ها در سیستم قضائی هستیم اظهار داشت: در خصوص آموزش کارکنان دستگاه قضائی باید اهتمام بیشتری صورت گیرد چراکه مردم از قضات و کارکنان دستگاه قضا توقع بالایی دارند.
وی همچنین افزود: وظیفه ما صیانت از حقوق مردم است و می بایست با سعه صدر و با مبنا قرار دادن اصول شرعی و اخلاقی در جهت خدمت صادقانه به مردم حرکت کنیم.
همچنین احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان در این نشست با اشاره به اینکه توجه به مباحث اقتصادی از اولویت های دستگاه قضایی در گیلان است تصریح کرد: شورای قضایی استان در کنار دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی در ساماندهی معضلات اقتصادی اقدامات موثری انجام داده است.
وی با بیان اینکه استان گیلان از نظر جمعیتی از متراکم ترین استان های کشور است که حدود 80 درصد مساحت آن نیز اراضی ملی محسوب می شود اظهار داشت: صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی که همواره از تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه بوده به طور جد در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد.
رئیس شورای قضایی استان حفظ منابع طبیعی را مرهون عزم ملی و تلاش پیگیر تمامی مسؤلان کشور دانست و گفت: با کوشش دستگاه قضایی و فعالیت های معاونت پیشگیری از جرم دادگستری گیلان اگرچه روند تخریب جنگل ها کند شده است اما می طلبد تا مسؤلان دستگاه های متولی با نگاهی ملی و عزمی جهادی از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نکنند.


Powered by Tetis PORTAL