20 مهر 1394 11:27:51
وزیر دادگستری:
شرایط موجود در کشور نشان دهنده بلوغ سیاسی و اجتماعی ملت ماست
وزیر دادگستری اقدام مجلس شورای اسلامی در تصویب کلیات برجام را حرکتی شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: مجموعه شرایط موجود در کشور نشان دهنده بلوغ سیاسی و اجتماعی ملت ماست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در ادامه جلسه تفسیر قرآن کریم در جمع مسوولین و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، اقدام مجلس شورای اسلامی در تصویب کلیات برجام را حرکتی شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: مجموعه شرایط موجود در کشور نشان دهنده بلوغ سیاسی و اجتماعی ملت ماست.
وزیر دادگستری تصریح کرد: آنچه مهم است این است که مجلس محترم این موضوع مهم را موشکافی کرد و تمام جزییات آن را مورد تحلیل قرار داد. جامعه ما باز، پرنشاط، دقیق و حساس است. این اندازه عنایت به سرنوشت کشور، منافع ملی و روابط بین المللی با این هیجان و شور و گفت و گوهای داغ و مباحثات در جامعه ما، دارای ارزش والایی است که نباید از آن غافل شد و می بایست آن را نعمت بدانیم.
وی همچنین افزود: در کشور آزادانه بحث می شود و کسی نسبت به مسایل ساده عبور نمی کند و این لطف و نعمت خداوند در حق جامعه ماست که در همه مسایل اینچنین موشکافانه بحث می شود و دشمن نیز بداند که با چنین ملت و حکومتی سر و کار دارد.
پورمحمدی بابیان این مطلب که با وجود همه فراز و فرودهای اتفاق افتاده، باید این دستاورد و سرمایه ملی را ارج نهاده و شکرگذار باشیم گفت: «باید در جامعه آستانه تحملمان را بالا ببریم، بویژه سیاسیون، ما همچنان بر اخلاقیلات، دیانت و انصاف تاکید داریم و این دستاورد اخیر نیز نشان دهنده بلوغ سیاسی و اجتماعی ماست».
وزیر دادگستری در خاتمه بیان داشت: بسیاری از موارد مخالفت با موضوع برجام نیز به دلیل دغدغه، حساسیت و احساس مسوولیت بالای این افراد است و این مساله کاملا منطقی و قابل درک است؛ باید نقاط مثبت موجود و این دستاورد عظیم را در نظر بگیریم که البته این همه به واسطه لطف خداوند و به برکت مجاهدت و روحیه ایثارگری ملت ما کسب شده است.


Powered by Tetis PORTAL