4 آبان 1393 14:18:6
وزير دادگستري تاكيد كرد:
لزوم شفاف سازي ضمانت اجرايي سند ملي حقوق كودك
وزير دادگستري اظهار داشت: ضمانت اجرايي سند ملي حقوق كودك بسيار مهم بوده و حقوق كودك نيازمند شفاف سازي در اين خصوص است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري و رييس مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، در دهمين جلسه شوراي هماهنگي اين مرجع ضمن تسليت فرارسيدن ماه محرم گفت: به يمن ائمه اطهار(س) و دين مبين اسلام، از مجموعه غني معارف، آموزه ها و مهمترين شيوه هاي آموزشي و تربيتي برخورداريم و عاشورا و كربلا خود نمونه اي از يك مدرسه بزرگ اخلاق و زندگي است.

 

وزير دادگستري عملكرد مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك را مثبت ارزيابي كرد و با بيان اين مطلب كه اين مرجع توانسته تا حدود زيادي جايگاه مناسب خود را بيابد اظهار كرد: خوشبختانه گزارش هاي ارايه شده اين مرجع در محافل بين المللي، موجب سربلندي كشور و نظام  شده است.

 

وي از اعضاي اين مرجع خواست، با پرهيز از موازي كاري و فعاليت پراكنده، ضمن تمركز بر روي بخشهايي كه در رابطه با آن مسووليت مستقيم و قطعي دارند، در پايان هر فصل گزارشي از اقدامات انجام شده در دستگاه متبوع خود را ارايه نمايند.

 

پورمحمدي در خصوص تدوين سند ملي حقوق كودك گفت: با پرهيز از شتابزدگي و عجله، به هم افزايي و پختگي كار توجه نماييم و مي توانيم به عنوان يك نهاد تصميم ساز، از طريق تدوين اين سند ملي، الگوي ايراني- اسلامي كودكان را طراحي و به مجلس و مجمع تشخيص مصلحت نظام ارايه نماييم.

 

وي با تبيين اهميت موضوع حقوق كودك در مسايل حقوق بشري، خواستار به كارگيري زبان علمي، فني و فرهنگي در تدوين اين سند شد و تاكيد كرد: ضمانت اجرايي اين سند بسيار مهم بوده و حقوق كودك نيازمند شفافيت بيشتري در خصوص ضمانت اجرايي آن است.

 

وزير دادگستري در ادامه به نگاه ويژه دولت به سازمانهاي مردم نهاد اشاره كرد و تصريح كرد: مي بايست از ظرفيت اين نهاد ها استفاده بيشتري شود و دولت نيز به اين موضوع توجه دارد و در تكميل بانك اطلاعاتي كودكان نيز به همكاري اين سازمانها و نيز ساير دستگاههاي دولتي و غير دولتي نياز داريم.


Powered by Tetis PORTAL