21 خرداد 1398 13:23:51
وزیر دادگستری تاکید کرد:
ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون در حوزه مالکیت فکری
وزیر دادگستری در جلسه شورای سیاستگذاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی در زمینه مالکیت فکری بر ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون در حوزه مالکیت فکری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز سه شنبه 21 خردادماه 98، شورای سیاستگذاری دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق مالکیت فکری به ریاست وزیر دادگستری تشکیل جلسه داد.
سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت مساله آموزش در زمینه حقوق مالکیت فکری در جامعه، از سازمان صدا و سیما درخواست کرد تا با جدیت بیشتری به مقوله معرفی و آموزش جنبه های مختلف حقوق مالکیت فکری بپردازد.
وی در این باره افزود: در بسیاری از کشورها موضوع آموزش مالکیت فکری از دوران مهد کودک برای کودکان آغاز می شود و این در حالی است که متاسفانه این موضوع در کشور ما حتی برای برخی از افراد تحصیلکرده نیز ناشناخته است؛ لذا برای توسعه فرهنگ مالکیت فکری در کشور ضروری است با اولویت قرار دادن بحث آموزش، تمامی متولیان از جمله سازمان صدا و سیما به میدان بیایند، چراکه این موضوع بسیار حساس و مهم و از طرفی فراجناحی و غیر شخصی است و منافع آن به کل کشور باز می گردد.
وزیر دادگستری همچنین بر ضرورت برنامه ریزی جامع و مدون در حوزه مالکیت فکری تاکید کرد و گفت: متاسفانه شاهد عدم تناسب ظرفیت های موجود با خروجی کار در این حوزه ایم و برای جبران عقب ماندگی ها نیازمند دقت در برنامه ریزی و مدیریت صحیح زمان هستیم و با توجه به تعداد بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان و درخشش بانوان در بخشهای مختلف علمی و فناوری، حتی در مقایسه با کشورهای پیشرفته، امیدواریم توفیقات خوبی کسب کنیم.
همچنین در این جلسه نمایندگان دستگاه های عضو این شورا گزارشی از اقدامات شاخص خود در زمینه مالکیت فکری ارایه کردند.
وزیر دادگستری رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق مالکیت فکری است.


Powered by Tetis PORTAL