5 مرداد 1395 15:51:34
معاون وزیر دادگستری در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان نظام روانشناسی:
روانشناسان نقش برجسته ای در پیشگیری از ناهنجاری ها و کنترل آسیب های اجتماعی دارند
معاون وزیر دادگستری در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان نظام روانشناسی گفت: روانشناسان نقش برجسته ای در پیشگیری از ناهنجاری ها و کنترل آسیب های اجتماعی دارند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری ظهر امروز تفاهم نامه همکاری مشترک در سالن تشریفات وزارت دادگستری به امضای معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره رسید.
پیش از انعقاد این تفاهم نامه عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و اللهیاری رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره بر همفکری و همکاری مشترک در راهبرد کلینیک های حقوق شهروندی به منظور پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی و کنترل آسیب های اجتماعی تأکید کردند.
در این گفتگو معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با اشاره به نقش و جایگاه مهم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تأکید کرد: روانشناسان یکی از بازوان اصلی کلینیک های حقوق شهروندی هستند و در کنار حقوقدانان و مددکاران اجتماعی سه ضلع مکمل این کلینیک ها را تشکیل می دهند.
وی افزود: جامعیت این تخصص ها و حضور حقوقدانان، روانشناسان و مددکاران اجتماعی درکنار یکدیگر به منظور اجرای برنامه ای مشترک و دستیابی به هدفی مشترک که پیشگیری از تخلفات و ناهنجاری های اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در چارچوب کلینیک های حقوق شهروندی است، می تواند نقش و تأثیر بسزایی در آرامش جامعه داشته باشد.
عباسی تاکید کرد: تشکیل معاونت حقوق بشر در وزارت دادگستری ضمن اینکه نشانگر توجه ویژه دولت تدبیر و امید و رئیس جمهور محترم به مقوله حقوق شهروندی است، باعث خواهد شد تا در این عرصه، موضوع با هماهنگی و اهتمام بیشتری دنبال شود.
وی مسأله آسیب های اجتماعی در جامعه را بسیار جدی توصیف و تصریح کرد: علاوه بر اینکه حق بر آموزش یکی از حقوق ذاتی در مقوله حقوق شهروندی است، بحث آموزش و مشاوره، از مهمترین راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی و نیز پیشگیری از جرایم و تخلفات و ناهنجاری های اجتماعی است.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری تأکید کرد: ایجاد کلینیک های حقوق شهروندی که گستره آن کل کشور را در بر می گیرد و هسته اصلی آن را یک نفر حقوقدان، یک نفر روانشناس و یک مددکار اجتماعی تشکیل می دهند، ظرفیتی ایجاد می کند که مردم به نحو مطلوبی برای آموزش و مشاوره به آن جذب شوند.
همچنین الهیاری، رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با بیان اینکه متأسفانه در کشور نگاه غلطی به موضوع سلامت وجود دارد تصریح کرد: سلامت جسمانی تحت تأثیر روانی است و اگر نگرش درستی در این زمینه وجود نداشته باشد، آسیب های اجتماعی به یکی از جدی ترین تهدیدها تبدیل خواهد شد.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با تأکید بر این نکته که هر کجا آموزش روانشناختی وجود داشته شاهد اثر بخشی بیشتری بوده ایم، در خصوص اعزام روانشناس و مشاور به کلینیک های حقوق شهروندی، اعلام آمادگی کرد.
بر اساس این گزارش در تفاهم نامه میان معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بر تشکیل و راهبردی کلینیک های حقوق شهروندی در سراسر کشور و تأمین روانشناسان مورد نیاز این کلینیک ها از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تأکید شده است.


Powered by Tetis PORTAL