17 آذر 1397 13:51:23
وزیر دادگستری در مراسم روز دانشجو:
حفظ کشور و نظام در گرو حفظ عدالت و دیانت است
وزیر دادگستری گفت: باید بدانیم حفظ نظام و کشور در گرو حفظ عدالت و دیانت است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری برگزار شد ضمن بیان این مطلب خطاب به دانشجویان رشته های علوم قضائی افزود: باید بدانیم که قضات هرچقدر هم که عادل باشند، باید مراقب باشند گرفتار مسائل و وسوسه های دنیوی نشوند و فارغ التحصیلان رشته های قضاوت آگاه باشند که وارد عرصه مهم و خطیری می شوند.
وزیر دادگستری در ادامه تصریح کرد: اولین راه پیشگیری و برون رفت از آسیب های احتمالی، تقویت بنیان های دینی و معرفتی بوده و در کنار آن تجهیز علمی در کنار تجهیز اخلاقی بسیار حائز اهمیت است.
وی همچنین افزود: قضات باید در ابتدا هنر گوش کردن را فرا بگیرند و همواره دقت نظر و احتیاط را در تصمیم گیری ها مدنظر قرار دهند.
آوائی در خاتمه نفوذناپذیر بودن را ازدیگر خصایص و اولویتهای یک قاضی بر شمرد که دانشجویان رشته های قضاوت باید به آنها آگاه باشند.
همچنین در ابتدای این مراسم، شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری گزارشی از عملکرد گذشته این دانشگاه ارائه کرد و در پایان نیز از تعدادی از دانشجویان برتر این دانشگاه تقدیر شد.Powered by Tetis PORTAL