26 دي 1396 10:24:35
در همایش ملی انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) تأکید شد:
حقوق شهروندی گفتمان غالب امام (ره) و انقلاب اسلامی
در دیدار اعضای کمیته علمی همایش ملی انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) با معاون حقوق بشر وزیر دادگستری، حقوق شهروندی به عنوان گفتمان غالب امام (ره) و انقلاب اسلامی، مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری در دیدار از جمعی از اساتید جهاد دانشگاهی و اعضای کمیته علمی و شورای سیاستگذاری همایش ملی انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی؛ از نظریه تا عمل، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به اینکه حقوق شهروندی گفتمان غالب حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی است تأکید کرد: حضرت امام(ره) بر قلبها حکومت می کرد و پایه های حکومت خویش را بر اراده مردم استوار کرد.
وی افزود: در منظومه فکری امام(ره) برای یک لحظه توجه به حقوق مردم و حقوق شهروندی مورد غفلت قرار نگرفت و آن جهت که منظومه فکری امام(ره) بود که تئوری انقلاب اسلامی را رقم زد، هیچ استبعادی ندارد که بگوئیم حقوق شهروندی گفتمان غالب انقلاب اسلامی است.
وی با استقبال از پیشنهاد حاضرین در جلسه برای همکاری و مشارکت در برگزاری همایش مزبور بویژه پانل انقلاب اسلامی و حقوق شهروندی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی تلاش های ارزشمندی در حوزه علم و فرهنگ جامعه انجام داده است و این حرکت ارزشمند جهاد دانشگاهی نیز در راستای برنامه های راهبردی دولت تدبیر و امید است.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید طه مرقاتی از اساتید حوزه و دانشگاه و رییس کمیته علمی همایش ملی انقلاب اسلامی در منظومه فکری امام خمینی (ره) گزارشی از نحوه و چگونگی برگزاری همایش مزبور ارائه کرد و خواستار همکاری و مشارکت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در برگزاری این همایش شد.


Powered by Tetis PORTAL