29 شهريور 1394 9:56:11
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری:
حرکت خودجوش و خیرخواهانه سازمان های مردم نهاد در خدمت رسانی به کودکان مبتلا به ایدز ستودنی است
دکتر محمود عباسی: هدف از اینکه گفته می شود افراد مبتلا به اچ.آی.وی و ایدز قطع نظر از علل ابتلا باید مورد حمایت قرار گیرند، در حقیقت جلوگیری از گسترش ایدز و پیشگیری از آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری روز جمعه 26 شهریور ماه جاری و به دعوت رئیس مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه حمایت از کودکان مبتلا به اچ.آی.وی و ایدز، در جشن غنچه های آسمانی حضور یافت و به عنوان سخنران افتتاحیه این مراسم مطالبی را ایراد کرد.

وی با اشاره به اینکه تنها راه پیشگیری از ایدز، آموزش و آگاه سازی مردم است تأکید کرد: حق بر سلامت، حقی ذاتی و بنیادی است که در اصول سوم، بیست و سوم و بیست و نهم قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته و در برابر آن، تکلیف دولت و مردم وجود دارد که اجرای آن را باید وجهه همت خود قرار دهند.

دکتر عباسی حق های حقوق بشری را تکالیفی بر دوش مسئولین و متولیان امر دانست و اظهار داشت: در همین راستا حق بر آموزش به عنوان یک حق ذاتی و حقوق بشری قرار دارد که در زمینه ا. چ . آی . وی و ایدز این حق همچنان به عنوان تابو در جامعه ما خودنمایی می کند که بی توجهی به آن موجب کاهش آسیب و ایدز در جامعه نمی شود و با پاک کردن صورت مسئله مشکلی حل نمی شود.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: در جامعه ای که خانواده ها، دانش آموزان، دانشجویان، جوانان، زنان، مردان و همه و همه به نحوی از انحاء ممکن است در معرض مخاطرات ناشی از ایدز قرار بگیرند، تنها راه پیشگیری از آن آموزش است و تردید و تأنّی و بی توجهی مسئولان نتیجه ای جز گسترش ایدز در جامعه نخواهد داشت.

وی با اشاره به این موضوع که هدف از تحت حمایت قرار گرفتن افراد مبتلا به اچ.آی.وی و ایدز قطع نظر از علل ابتلا، در حقیقت جلوگیری از گسترش ایدز و پیشگیری از آن است، اظهار داشت: حرکت خودجوش و خیرخواهانه سازمان های مردم نهاد در خدمت رسانی به کودکان مبتلا به ایدز ستودنی است و عشق و ایثار و گذشت و فداکاری و نوع دوستی، نگین درخشان فرهنگ و اخلاق ایرانی است که تجلی آن را در عرصه های مختلف اجتماعی می بینیم، این حرکت نمادین که شاهد جلوه های آن در جای جای کشور اسلامیمان هستیم یکی از خدمات صادقانه ای است که ارزش الهی آن به ویژه برای کودکان مبتلا به اچ.آ. وی و ایدز غیر قابل انکار و اوج انسان دوستی را به نمایش می گذارد.

دکتر عباسی همچنین گفت: به منظور کاهش آسیب و تحول در این عرصه باید با تغییر نگاه خود فردایی بهتر را برای فرزندانمان رقم بزنیم و اگر همانند پزشکی که بیمار خود را خویشتن می پندارد، فرزندان مبتلا به اچ.آی. وی و ایدز را نیز فرزندان خود بپنداریم آنگاه آنچه بیش از پیش برایمان اهمیت می یابد خدمتگزاری و توجه به کرامت انسانی کودکان معصومی است که به ارائه خدمت ما چشم دوخته اند.


Powered by Tetis PORTAL