13 آبان 1394 18:1:55
در دیدار با رئیس شورای مفتیان روسیه صورت گرفت:
تاکید پورمحمدی بر توسعه همکاری های دینی ایران و روسیه
وزریر دادگستری ایران بر توسعه همکاری ها با روسیه در زمینه معرفی شفاف و روشن فرهنگ اسلامی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری به نقل از خبرگزاری صداوسیما از مسکو، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان امروز در دیدار با شیخ راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه با اشاره به اینکه امروزه تنها راه نجات جهان اعتقاد به دین و باور به خدا است، افزود: متاسفانه امروز تلاش قدرتهای سرمایه بر دین گریزی جوامع و استقرار اصالت سود اقتصادی به قیمّت توسعه فرهنگ شهوت پرستی و ذلت جویی است.
وی افزود: در این حال عده ای از متدینین هستند که تلاش می کنند چهره زشت و دهشتناکی از دین و دین اسلام معرفی کنند که این موضوع وظیفه روحانیون و دولتهای اسلامی را سنگین می کند.
وزیر دادگستری افزود: در حالی که خداوند پیامبر اسلام (ص) را پیامبر رحمت معرفی می کند، امروزه در بسیاری از کشورهای اسلام جنگ و درگیری است و چهره پیامبر اسلام را مخدوش کرده اند.
وی تاکیدکرد: باید با هوشمندی و همدلی دولتهای اسلامی و روحانیون جهان اسلام، چهره زشت هرچه سریع تَر زدوده شود.
پورمحمدی تاکید کرد: اسلام دین موافق با پیشرفت اقتصادی و پیشرفت های علمی و فناوری است و این دین حامی واقعی حقوق بشر و به ویژه حقوق زنان و کودکان است و ما در صورتی که بتوانیم این هویت درست دین اسلام که برای اصلاح دنیا و آخرت بشر آمده است را معرفی کنیم، همه به آن گرایش خواهند داشت.
در این دیدار رئیس شورای مفتیان روسیه هم بر آمادگی روحانیون و موسسات دینی و اقتصادی مسلمانان روسیه به منظور تقویت همکاریهای فرهنگی و اقتصادی و به ویژه تجارت محصولات حلال تاکید کرد.


Powered by Tetis PORTAL