2 اسفند 1396 12:25:36
در دیدار معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تاکید شد :
ضرورت بهره مندی از دستاوردهای حوزه های علمیه در ترویج و ارتقاء حقوق بشر

در دیدار معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بر ضرورت بهره مندی از دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه های علمیه در ترویج و ارتقاء حقوق بشر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در دیدار با آیت الله جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و معاونین ایشان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س)، از اهتمام مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برای ارائه نظریات فقهی و تخصصی در موضوعات مبتلا به جامعه تقدیر کرد و انتشار موسوعه الاطفال این مرکز را نیز بسیار قابل تقدیر دانست و با اشاره به چالش های موجود در زمینه حقوق بشر و حقوق کودک و رسالت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به بهره مندی از ظرفیت های حوزه و دیدگاه رهبران مذهبی در این زمینه تاکید کرد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر نیاز به استفاده از این ظرفیت علمی و توجه به مبانی اسلامی و دینی مقولات مطرح در قلمرو حقوق بشر و حقوق شهروندی، بر آمادگی معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تاکید کرد.
در ادامه آیت الله فاضل لنکرانی ضمن خیر مقدم به اهم برخی از فعالیت های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) اشاره داشته و در پایان بر آمادگی آن مرکز برای همکاری با وزارت دادگستری تاکید کرد.


Powered by Tetis PORTAL