29 بهمن 1397 23:58:2
وزیر دادگستری:
لایحه شفافیت در کمیسیون لوایح دولت تنظیم شده است

وزیر دادگستری گفت: لازمه تحقق حقوق شهروندی شفافیت است که در این رابطه یک لایحه در کمیسیون لوایح دولت تنظیم شده تا به مجلس ارسال شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در قزوین افزود: دولت الکترونیک گام مهمی در زمینه تحقق حقوق شهروندی است که هیات دولت به این مهم نیز توجه دارد.
وی ادامه داد: دولت اصرار دارد که مردم باید در یک فضای شفاف زندگی کنند و تردید و عدم اطلاع از قوانین باعث سخت شدن زندگی مردم می شود.
وزیر دادگستری تربیت کارگزاران حکومتی را مهم تر از حقوق شهروندی دانست و افزود: کارگزاران دولت باید به حدی از تربیت برسند که باور کنند ما خدمتگزار مردم هستیم و برای کاری که به ما مراجعه می کنند باید با بهترین خدمات روبرو شوند.
آوائی با بیان اینکه هنوز در حوزه خدمتگزاری به مردم به شان قله های انقلاب اسلامی نرسیده ایم، اظهار کرد: نیاز ارباب رجوع به خدمات با احترام کارگزاران دولت به مانند اکسیژن است و اگر این موضوع وجود نداشته باشد، مردم خفه خواهند شد و در کنار نیاز معیشتی مردم باید همواره به رعایت کرامت و حرمت مردم ارج نهاد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تعداد وکلای هر استان گفت: در این خصوص دیدگاه کانون وکلا و قوه قضائیه در حال نزدیک شدن است و البته این تعداد به تناسب تعداد وکلای هر منطقه و نیز جمعیت، با نظر جمعی از مسئولان تعیین می شود.
وی افزود: کانون وکلا در خصوص وکلای قوه قضاییه یا ماده 187 نظراتی دارند ولی مسیر به سمت آرامش و نزدیک شدن دیدگاه است.

***تحریم های آمریکا رفتاری قلدرمآبانه و غیرانسانی است
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: همه کارشناسان و تحلیلگران دنیا باور دارند که تحریم های آمریکا علیه ملت ایران رفتاری قلدر مآبانه و غیرانسانی است.
آوائی افزود: همه کارشناسان جهان معتقدند که با وجود ادعای مقامات آمریکایی که می گویند تحریم ها علیه ملت ایران نیست، اما دقیقا این تحریم ها برای ملت ایران ساخته و پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه مردم و نظام از یک جنس هستند، اظهار داشت: هرگز پذیرفتنی نیست که آسیب دیدن مبادلات بانکی، مشکل واردات داروهای خاص و ارز قانونی ربطی به مردم ندارد.
آوائی با تاکید بر اینکه تحریم های آمریکا رفتاری غیراخلاقی است، اظهار داشت: چنین رفتارهایی از سوی دولتمردان آمریکا ننگ قرن ما شناخته می شود و باید آن را مصداق بارز نقض آشکار حقوق بشر دانست.
وزیر دادگستری در ادامه به وجود وجدان های بیدار جهان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه همه دولت ها، رفتار آمریکا علیه ایران را محکوم کردند و کسانی که امروز از آمریکا حمایت می کنند به خاطر ترس و وحشت آنها از دولت آمریکا است.


Powered by Tetis PORTAL