27 دي 1395 15:30:30
در وزارت دادگستری برگزار شد:
دیدار هیات مالکیت فکری سوئیس با معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری

در دیدار هیات مالکیت فکری سوئیس با معاون مالکیت فکری وزیر دادگستری، دو طرف در زمینه مالکیت فکری، به ویژه تدوین راهبرد ملی مالکیت فکری، چگونگی حمایت از نشانه های جغرافیایی و ارتقاء مالکیت فکری در شرکت های کوچک و متوسط، بحث و تبادل نظر کردند.

در چارچوب همکاری های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در تاریخ 27 و 28 دی ماه هیأتی مرکب از فلیکس آدور، معاون مدیرکل انستیتوی فدرال مالکیت فکری سوئیس و مارتین گیرزبرگر، رئیس بخش توسعه پایدار و همکاری های بین الملل انستیتوی مذکور به ایران سفر و با کاظمی ابدی، معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری و مقامات ذیربط وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان صدا و سیما و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور دیدار و گفتگو نمودند.
در جلسات وزارت دادگستری، جولیو هاز، سفیر سوئیس در تهران نیز هیأت را همراهی می کرد. در ملاقات های مذکور طرفین راجع به محورهای اصلی همکاری دو طرف در زمینه مالکیت فکری، به ویژه تدوین راهبرد ملی مالکیت فکری، چگونگی حمایت از نشانه های جغرافیایی و ارتقاء مالکیت فکری در شرکت های کوچک و متوسط، بحث و تبادل نظر کردند.
نهایتاً مقرر شد که ضمن بررسی بیشتر موضوع و تعیین اقدامات مورد نظر طرفین برای همکاری، نمایندگان وزارت دادگستری و انستیتوی مالکیت فکری سوئیس در آینده مجدداً ملاقات کنند.


Powered by Tetis PORTAL