23 بهمن 1393 16:7:33
سفر وزير دادگستري به استان هرمزگان/
وزير دادگستري: عده اي خارج از گود نشسته و تنها اتهام زني مي كنند
وزير دادگستري گفت: مذاكرات، ميدان پهلواني است و رفتن به اين ميدان رشادت مي خواهد اما عده اي جور ديگري تفسير مي كنند و نمي خواهند بفهمند؛ خارج از گود نشسته و تهمت مي زنند.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، روز پنجشنبه در جلسه شوراي اداري هرمزگان گفت: مذاكرات، ميدان پهلواني است و رفتن به اين ميدان رشادت مي خواهد اما عده اي جور ديگري تفسير مي كنند و نمي خواهند بفهمند؛ خارج از گود نشسته و تهمت مي زنند.

 

وزير دادگستري تصريح كرد: تعداد اعضاي تيم آمريكايي و اروپايي شركت كننده در مذاكرات، 10برابر تعداد گروه ايراني و محافظان آنهاست كه اين موضوع نشان دهنده قوت و توانمندي ملت و نظام جمهوري اسلامي است.

 

پورمحمدي اظهار داشت: در شرايطي كه استفاده ما از امكانات مختصر بوده، دشمن به وحشت افتاده و اگر اين بهره وري به كفايت باشد و راهبرد مقام معظم رهبري مبني بر اقتصاد مقاومتي و استفاده حداكثري از توانمندي داخلي اجرايي شود، قدرت و توان ايران چند برابر خواهد شد.

 

وزير دادگستري با اشاره به اهميت ايران در جهان خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي در جهان موقعيت ممتازي دارد و نه تنها سياستمداران و روساي دولت ها و ابرقدرت ها را درگير كرده بلكه در تفكر و فضاي ذهني نخبگان جهان و در مباحث كلامي، فلسفي، نظري، ديني، فرهنگي و هنري نيز داراي جايگاه بوده و حساسيت برانگيز شده است.

 

وي يادآور شد: در موضوع حقوق بشر، مجامع بين المللي ايران را محكوم مي كنند و اين درحالي است كه ايران در اين باره داراي ديدگاه مشخص است و به از بين رفتن حق انسان ها و آزادي در هتاكي و تعدي و تجاوز به شخصيت انسان در كشورهايي مانند آمريكا معترض است.

 

وي با اشاره به گزارش منتشر شده در آمريكا درمورد شكنجه در زندان گوانتانامو و نقض حقوق بشر در اين كشور گفت: بخش هاي زيادي از اين گزارش منتشر نشده اما همان بخش اندك منتشر شده نيز وحشتناك است.

 

وزير دادگستري تاكيد كرد: با وجود كاستي هايي كه در كشور وجود دارد نبايد دستاوردهاي خود را به عنوان ميراث و تمدن جهاني دست كم بگيريم.

 

پورمحمدي دانشگاه اديان و مذاهب قم را يكي از اين دستاوردها معرفي كرد كه با دو هزار دانشجو، حدود 150كتاب مسيحيت را ترجمه كرده و ترجمه كتاب پاپ قبلي در اين دانشگاه موجب شد مراسم رونمايي از اين ترجمه در واتيكان برگزار شود.

 

 

* سيستم اداري ايران معيوب است

وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنان خود به مشكلات سيستم اداري ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اين سيستم معيوب بوده و به سختي حركت و تمام بودجه جاري را جذب مي كند.

 

پورمحمدي تصريح كرد: هرچند از دولت الكترونيك سخن گفته مي شود اما تنها نتيجه آن دوباره كاري بوده و يك بار امور در سيستم هاي رايانه اي پيگيري و يكبار ديگر تمام مراحل به صورت كاغذي و سنتي دنبال مي شود.

 

به گفته وزير دادگستري هرگاه امور مردم بدون نياز به مراجعه حضوري و نامه نگاري انجام شد، مي توانيم ادعاي برقراري دولت الكترونيك داشته باشيم و در غير اين صورت دچار خودفريبي شده ايم.

 

وي اين روند را يكي از موانع اساسي جذب سرمايه دانست و خاطرنشان كرد: گاهي 10 ارگان و نهاد براي دادن يك مجوز ورود مي كنند و طبيعي است كه در چنين شرايطي صاحبان سرمايه به جاي كار توليدي به سوداگري روي مي آورند.

 

* نگرش به مناطق آزاد بايد تغيير كند

 

پورمحمدي در بحث مناطق آزاد نيز گفت: قرار نبود مناطق آزاد به بازار واردات غيررسمي بدون عوارض تبديل شود و اين نگرش بايد تغيير كند.

 

وزير دادگستري، استان هرمزگان را داراي اهميت ملي توصيف كرد كه هم اكنون در يك گرانيگاه تاريخي از نظر موقعيت اقتصادي قرار گرفته است.

 

وي تاكيد كرد: گشايش كشور به نجات اقتصادي هرمزگان وابسته است و يكي از راههاي رشد ملي، توسعه سواحل جنوب بويژه هرمزگان است.

 

به گفته وي در چنين شرايطي همه مديران بايد براي جذب سرمايه و پيشبرد امور تلاش كنند.

 


Powered by Tetis PORTAL