17 مرداد 1395 16:7:26
وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران 1:
جامعه در امنیت است
وزیر دادگستری گفت: جامعه ما در امنیت بالایی به سر می برد و دستاورد های خوبی داشته ایم. دولت متعهد شده است نرخ رشد 5 درصدی را، با حفظ تورم موجود یا کاهش آن، تأمین کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، پیش از ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت هفدهم مرداد، روز خبرنگار برگزار شده بود در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان اینکه جامعه خبری و خانواده بزرگ رسانه از رشد کمی و کیفی قابل توجهی برخوردار است، گفت: دسترسی به اطلاعات، نقد، تحلیل، راهنمایی و هدایت و همه اهدافی که فضای رسانه مدنظر دارد، اکنون در بهترین شکل، در جامعه ما محقق شده است؛ هر چند عوارضی هم داشته و سرعت اطلاع رسانی، به طرح موضوعات نامناسب و عبور از مرزها هم انجامیده، اما با نگاه مثبت باید از ارتقای کمی و کیفی این فضا خوشحال باشیم.
وی با بیان اینکه تبادل اطلاعات، بسرعت در حال انجام است و این دستاورد بزرگی برای جامعه ما است، افزود: ما خواهان تداوم این روند هستیم. وظیفه ما حمایت است و متعهد به حمایت از فضای رسانه هستیم.
پورمحمدی تصریح کرد: ابزارها و ساختارهای رسمی خبررسانی، رشد خوبی دارد و در کنار آن ساختارهای غیررسمی مثل فضای مجازی هم در حال رشد است و به رقیب جدی برای خبرنگاران تبدیل شده است. این حجم گسترده اطلاعات، هم آثار خوب و هم عوارض منفی در پی دارد و مثل بارش باران است که اگر کانال ها و پوشش طبیعی مراتع و جنگل ها فراهم نباشد، تبدیل به سیل می شود، اما اگر بسترها فراهم باشد، پویش و شادابی به وجود می آید.
وی در پاسخ به سؤالی درباره ایجاد تسهیلات برای تعامل خبرنگاران با قوه قضاییه گفت: شما امکان حضور در نشست با سخنگوی قوه را دارید و بنده هم برای برقراری ارتباط موثرتر تأکید و پیگیری می‌کنم.

* جامعه در امنیت است

وی افزود: جامعه ما در امنیت بالایی به سر می برد و دستاورد های خوبی داشته ایم. دولت متعهد شده است نرخ رشد 5 درصدی را، با حفظ تورم موجود یا کاهش آن، تأمین کند. تک نرخی شدن نرخ ارز و کاهش سود بانکی و مبارزه با فساد نیز همچنان ادامه دارد. از این نظر، سال گذشته و امسال را مفید ارزیابی می‌کنم.
وزیر دادگستری، با بیان اینکه مبارزه با قاچاق روند خوبی داشته است، گفت: در حوزه حقوق شهروندی نیز اقدامات گسترده‌ای انجام شده است.
وی با ابراز امیدواری برای کاهش قاچاق در سال جاری به زیر 10 میلیارد، گفت: سال گذشته حجم قاچاق از 25 میلیارد به 19 میلیارد رسیده است.


Powered by Tetis PORTAL