1 دي 1396 7:33:54
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری خبر داد:
انتقال ۲۶ محکوم ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال 26 محکوم ایرانی محبوس در زندان های جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از واحد مرکزی خبر، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رییس کارگروه انتقال محکومان اعلام کرد: در پی توافقات به عمل آمده میان مسئولان دو کشور ایران و آذربایجان، 26 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند. وی افزود: در ادامه اقدامات و پیگیریهای به عمل آمده توسط وزارتخانه های دادگستری و امورخارجه و همکاری قوه قضاییه و سازمان زندانها و در راستای اجرای موافقتنامه انتقال محکومین بین دو کشور، روز جمعه تعداد 26 نفر از محکومین ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان به ایران منتقل گردیدند. محکومان یاد شده به منظور گذراندن باقیمانده محکومیت آنان درایران، در نقطه صفر مرزی آستارا تحویل مقامات قضایی کشورمان شدند.
عباسی خاطرنشان کرد: به دلیل روابط خوب دو کشور، رایزنی ها در سطح مقامات بین دو کشور ادامه دارد و برای بهبود وضعیت ایرانیان زندانی در بند و انتقال زندانیان تلاش‎ می کنیم.
به گفته وی، تلاش کارگروه انتقال محکومان مستقر در وزارت دادگستری براین است که افراد مذکور مدت محکومیت خود را در ایران بگذرانند تا امکان دسترسی و ملاقات خانواده های آنان و بهبود شرایط و سلامتی آنها فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه زندانیان منتقل شده در این مرحله همگی مرد هستند اعلام کرد: جرایم زندانیان انتقالی به کشور قاچاق مواد مخدر بوده است.


Powered by Tetis PORTAL