23 خرداد 1395 11:0:55
وزیر دادگستری در دیدار با سفیر آذربایجان:
توسعه روابط حقوقی و قضایی تضمین کننده گسترش روابط دو کشور است
وزیر دادگستری در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان گفت: توسعه روابط حقوقی و قضایی، تضمین کننده گسترش روابط دو کشور است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی، وزیردادگستری صبح امروز با بنیاد حسن اف، سفیر آذربایجان در تهران دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار وزیر دادگستری با اشاره به اشتراکات تاریخی، مذهبی و تمدنی، روابط دو کشور را در همه عرصه ها رو به رشد ارزیابی نموده و توسعه روابط حقوقی و قضایی را تضمین کننده گسترش روابط دو کشور دانست.
وی با بیان اینکه تاکنون تمامی موافقتنامه های قضایی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان منعقد گردیده است، افزودند خوشبختانه سطح روابط دو کشور در زمینه های مختلف از جمله انتقال محکومان در سطح مطلوبی قرار دارد.
پورمحمدی همچنین ابراز امیدواری کرد با توجه به ایام ماه مبارک رمضان، طرفین تمامی تلاش خود را برای انتقال بخشی از اتباع زندانی دو کشور تا عید سعید فطر به کار گیرند.
در این دیدار سفیر جمهوری آذربایجان ضمن تأکید بر همبستگی دو کشور در گذشته، روند رو به رشد روابط دو کشور را مثبت ارزیابی نموده و از اراده کشور خود برای توسعه و تحکیم روابط خبر داد.
وی همچنین با اشاره به سفر سالانه بیش از یک میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به ایران برای اموری نظیر مداوا و زیارت، خواهان همکاری بیشتر مقامات دو کشور در تسهیل تردد مسافران و بازرگانان شد.
در ادامه سفیر جمهوری آذربایجان به مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله قره باغ اشاره و آن را مثبت ارزیابی نمود.
وزیر دادگستری نیز متقابلاً موضع جمهوری اسلامی ایران را در این رابطه، حل و فصل مسالمت آمیز مسئله دانسته و بیان داشت: اولویت ما در منطقه، حفظ ثبات، صلح، گفتگو و جلوگیری از ورود بیگانگان در موضوعات منطقه ای نظیر قره باغ است.


Powered by Tetis PORTAL