4 اسفند 1393 20:54:27
وزير دادگستري در مراسم رونمايي از كتاب مباني ديني اقتصاد مقاومتي:
با برنامه ريزي صحيح سلاح تحريم دشمنان بي اثر مي شود
وزير دادگستري گفت: با همت، پيگيري و برنامه ريزي صحيح، سلاح تحريم دشمنان بر كشور اثر نخواهد داشت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، روز دوشنبه در مراسم رونمايي از كتاب "مباني ديني اقتصاد مقاومتي" نوشته حجت الاسلام نعيم آبادي گفت: فرهنگ غلط مصرف يكي از عمده ترين آسيب هايي است كه كشور با آن مواجه بوده و اين فرهنگ تهديدات زيادي را متوجه اقتصاد كشور كرده است.

 

وزير دادگستري اصلاح فرهنگ مصرف را برطرف كننده بسياري از مشكلات كشور عنوان كرده و افزود: فرهنگ غلط مصرف منجر به هدر رفتن منابع طبيعي، كالاهاي توليدي، منابع اعتباري و فرصت ها شده و نگران كننده است.

 

پورمحمدي با بيان اينكه فرهنگ غلط مصرف الگوهاي ضد اقتصادي و ضد رفاهي را بوجود آورده تصريح كرد: بي توجهي به برنامه ريزي صحيح و روشن و پياده نكردن اصول صحيح اقتصادي در كشور، موجب شده تا دشمن بر ادامه تحريم ها اصرار داشته باشد.

 

وي در اين باره افزود: با همت، پيگيري و برنامه ريزي صحيح، سلاح تحريم دشمنان بر كشور اثر نخواهد داشت.

 

وزير دادگستري با تاكيد بر اينكه در حال تحمل سخت ترين شرايط تحريمي هستيم افزود: بر خلاف وجود اين شرايط وضعيت عمومي كشور رو به بهبود بوده و آمارها بيانگر آن است كه تورم نقطه به نقطه كشور به 2/15 درصد رسيده است و در زمينه كنترل ركود نيز گام هاي مثبتي برداشته شده و نرخ بيكاري نيز يك درصد كاهش داشته است.

 

وي بدست آمدن اين نتايج را حاصل اعمال مديريت صحيح، كاهش ريخت و پاش هاي غير ضروري و استفاده صحيح از فرصت ها برشمرد.

 

بر اساس اين گزارش مراسم رونمايي از كتاب "مباني ديني اقتصاد مقاومتي" نوشته آيت الله نعيم آبادي، عصر دوشنبه با حضور وزير دادگستري، رييس سازمان فرهنگي- هنري شهرداري تهران و تعدادي از چهره هاي علمي و فرهنگي كشور، در فرهنگ سراي شفق تهران برگزار شد.

 


Powered by Tetis PORTAL