9 مهر 1395 19:16:42
مهندس بوربور، رییس هیأت مدیره مجمع خیرین کشور:
هدف ما در این مجمع، رفع محرومیت و کمک به سربلندی کشور است

رییس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، راه اندازی و فعالیت این مجمع را در راستای حل مشکلات خیّرین و مردم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حبیب الله بوربور، معاون وزیر دادگستری و رییس هیأت مدیره مجمع خیرین کشور، در دومین نشست فصلی این مجمع در شهرک نمونه ریحانه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خیّرین درگذشته و مرحوم گفت: وقتی انسان شرایط برخی را می بیند خدا را شکر می کند، کسانی مانند این مددجویان که در این مرکز هستند نیز باید خدا را شاکر باشند؛ چرا که اینها را خانواده شان هم نپذیرفتند اما آقای مطلبی کاشانی سرپرستی آنان را به عهده گرفته است، این مسأله جای تأمل و تشکر دارد.
رییس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور درباره چرایی شکل گیری این مجمع گفت: ما انقلاب مدرسه سازی را با توصیه حضرت آقا شروع کردیم که گفتند بروید و کار را به مردم بسپارید. با این تفکر ما توانستیم انقلاب مدرسه سازی را به راه بیندازیم. وقتی مشکلات امروز را دیدیم و در شورای اجتماعی مشکلات مطرح شد، باز هم حضرت آقا همان توصیه را به عنوان راهکار ارائه دادند و ما هم به فکر تشکیل مجمع خیّرین کشور افتادیم. قرار است در این مجمع مشکلات خیّرین را حل کنیم و در نهایت موجب رفع محرومیت شود.
وی گفت: ما به دنبال کار تجاری نیستیم، هدف ما در این مجمع، رفع محرومیت و کمک به سربلندی کشور است، برای‌ ما، شورای مرکزی و هیأت مدیره فرقی ندارد و مسأله اساسی صرفاً حل مشکلات خیّرین و مردم است.
بوربور همچنین درباره اهداف مجمع گفت: مهمترین هدف ما در مجمع خیّرین کشور این است که نگاه منطقه‌ای، محلی و محدود در انجام کارهای خیّری را به توزیع منطقی و منصفانه کمک‌های خیّرین در سراسر کشور تبدیل کنیم و با استفاده از پشتوانه دولتی اعضای هیأت مدیره و شورای مرکزی، مشکلات اداری و حقوقی خیّرین را برطرف کنیم.Powered by Tetis PORTAL