12 شهريور 1393 10:1:7
ابراز اميدواري ميركوهي براي تصويب نهايي طرح كاداستر
معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري گفت كه لايحه وكالت توسط قوه قضاييه تهيه شده است.

عبدالعلي ميركوهي در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به لايحه وكالت اظهار كرد: اين لايحه توسط قوه قضاييه تهيه شده و پس از تصويب در دولت، چندين بار به قوه قضاييه ارسال شد و تغييراتي در آن به وجود آمد.

وي با يادآوري اينكه لايحه وكالت در شرف ارسال به مجلس است، ادامه داد: در مجلس نيز نمايندگاني از وزارت دادگستري و قوه قضاييه و وكلا حضور خواهند داشت و نظرات خود را مطرح مي كنند، ولي در مجموع لايحه را مجلس تصويب مي‌كند و مجلس مي‌تواند در صورت لزوم مجددا لوايح را تغيير دهد.

معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري درباره طرح آيين دادرسي جرائم نيروهاي مسلح و دادرسي الكترونيكي گفت: اين طرح در كميسيون قضايي مجلس تصويب و به شوراي نگهبان ارسال شد ولي شورا از آن ايراد گرفت و مجددا به كميسيون قضايي مجلس برگشت. اكنون پس از رفع ايرادات مجددا به شوراي نگهبان فرستاده شده است.

ميركوهي درباره عدم اجراي قانون جديد آيين دادرسي كيفري خاطرنشان كرد: زماني كه اين قانون به تصويب رسيد، پيش‌بيني شد كه اين قانون شش ماه بعد از تصويب لازم‌الاجرا مي‌شود تا دستگاه‌هاي مربوطه زمينه لازم را در جهت اجراي قانون فراهم كنند. قوه قضاييه به مجلس پيشنهاد كرده كه شش ماه اجراي آن تمديد شود.

وي بدر ادامه گفت: اگر كانون وكلاي دادگستري بخواهد از مواد اين لايحه براي آزمون وكالت استفاده كند ايرادي ندارد. اين موضوع بستگي به دستگاهي دارد كه مي خواهد آزمون را برگزار كند.

ميركوهي يادآور شد كه در حال حاضر قانون فعلي آيين دادرسي كيفري اجرايي است.

معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري با اشاره به طرح كاداستر، اظهار كرد: اين طرح دو بار در مجلس تصويب و به شوراي نگهبان ارسال شد ولي هر بار شورا از آن ايراد گرفت. اكنون ايرادات نسبت به طرح مذكور در صحن مجلس برطرف و به شوراي نگهبان ارسال شده است. اميدواريم اين بار طرح كاداستر به تصويب نهايي برسد.


Powered by Tetis PORTAL