11 آبان 1394 17:6:6
در وزارت دادگستری برگزار شد:
مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی قوای سه گانه
یکصد و نود و نهمین جلسه مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی قوای سه گانه در وزارت دادگستری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، بعد از ظهر امروز، یکصد و نود و نهمین جلسه مجمع مدیران کل امور اداری و منابع انسانی قوای سه گانه با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر دادگستری، در وزارت دادگستری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه "حبیب الله بوربور" معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر دادگستری، در سخنانی بر لزوم توجه هرچه بیشتر به برقراری عدالت در جامعه تاکید کرد.
وی به مساله امنیت به عنوان عنصری کلیدی در سلامت روانی جامعه اشاره کرد و گفت: بسیاری از کشورهای همسایه، خاورمیانه و آفریقا دچار هرج و مرج، بی نظمی و درگیر جنگ و تروریسم هستند؛ در حالی که جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود رهبری معظم و مردم فهیم خود، از امن ترین نقاط جهان است.
بوربور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مردم ما مردمی بسیار خوب و فهیم هستند و مدیران امور اداری به دلیل جایگاه ویژه و مسوولیت خطیری که بر عهده دارند، نقش مهمی در ایجاد رضایتمندی بین آحاد جامعه داشته و می بایست به استقرار عدالت در جامعه کمک کنند؛ باید در مقابل بی عدالتی ها ایستاد و با شجاعت از حق دفاع کرد.
همچنین در این جلسه، "سلمانی" رییس مجمع مدیران کل امور اداری نیز ضمن خیر مقدم و تشریح دستور کار نود و نهمین جلسه این مجمع، رسیدگی به موضوع تفاوت تطبیق کارمندان و نیز به کارگیری مجدد بازنشستگان را از مهمترین موضوعات قابل طرح در این جلسه عنوان کرد.
در ادامه این جلسه "قائمی"، مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت دادگستری نیز در سخنانی مسوولیت مدیران امور اداری را بسیار حساس دانسته و تصریح کرد: کار مدیران امور اداری به دلیل نوع ماموریت ها و وظایف، بسیار سخت و حساس بوده و نیازمند اجرای دقیق دستورالعملها و قوانین است.
وی همچنین با بیان این مطلب که مدیران کل امور اداری دستگاهها عموماً از افراد با سابقه بالای 20 تا 25 سال سابقه هستند با نقل قول سخن یکی از بزرگان گفت: می توان ظرف دو سال یک کارخانه بزرگ ذوب آهن ساخت ولی برای تربیت یک مدیر این صنعت، باید بیست سال فرصت صرف کرد.
قائمی در حاشیه این جلسه اظهار داشت: جلسات مدیران کل امور اداری و منابع انسانی قوای سه گانه به صورت بسیار منظم هر دو هفته یکبار در یکی از دستگاهای اجرایی برگزار می گردد که پس از گذشت دو سال، وزارت دادگستری میزبان این جلسه بوده است.
بر اساس این گزارش بحث و بررسی در خصوص نحوه بازنشستگی نیروهای شاغل رسمی و پیمانی دستگاههای اجرایی مشمول صندوق تامین اجتماعی و مروری بر قوانین و مقررات اداری و استخدامی مورد عمل در دستگاههای اجرایی کشور و نیز بررسی رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در مورد تفاوت تطبیق کارمندانی که بعد از 1/1/1388 استخدام شده اند، از جمله دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.


Powered by Tetis PORTAL