9 مهر 1399 8:33:10
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست وزیر دادگستری؛
موادی از لایحه شوراهای حل اختلاف بررسی و تصویب شد

در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت که به ریاست سید علیرضا آوائی،‌ وزیر دادگستری در محل دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، بررسی لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درخصوص شوراهای حل اختلاف در دستورکار قرار گرفت و ادامه فرآیند بررسی به جلسه بعد موکول شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، وزارت دادگستری در اجرای قانون تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف و قانون اساسی، لایحه شوراهای حل اختلاف را که از سوی قوه قضائیه و با هدف دائمی کردن قانون آزمایشی مزبور تنظیم شده، جهت سیر مراحل قانونی به هیئت دولت ارسال کرد.
در ادامه روند رسیدگی به لایحه مزبور که سیر مراحل بررسی خود را در کمیسیون لوایح هیئت دولت طی می کند،‌ کمیته اصلی کمیسیون روز شنبه ۵ مهر ماه ۱۳۹۹ تشکیل جلسه داد و با بررسی و تصویب موادی از این لایحه ادامه یافت و مابقی فرآیند رسیدگی به این لایحه پیشنهادی به جلسه بعد موکول شد.
لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور و نمایندگانی از وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، کشور، دادگستری و علوم، تحقیقات و فناوری و قوه قضائیه، دیگر اعضای این جلسه را تشکیل می دادند.


Powered by Tetis PORTAL