6 دي 1396 11:14:13
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری:
وزارت دادگستری پنجره واحد قضات و وکلا است

وزارت دادگستری پنجره واحدی ایجاد کرده که بتواند در حوزه های ملی و بین المللی در قالب لوایح و طرحها، منتقل کننده صدای اهالی قضا و‌ وکالت باشد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، میر هادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس و سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری در ۲۹امین اجلاس اتحادیه سراسری کانونهای وکلا دادگستری(اسکودا) در اهواز گفت: وزارت دادگستری پنجره واحدی ایجاد کرده که بتواند در حوزه های ملی و بین المللی در قالب لوایح و طرحها، منتقل کننده صدای اهالی قضا و‌ وکالت باشد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری با ابلاغ سلام ویژه وزیر دادگستری به برگزارکنندگان و مدعوین این اجلاس گفت: اخیرا بعد از دهها سال در وزارت دادگستری جلسه ای با حضور کانون و اتحادیه وکلا برگزار شد که در آن جلسه وکلا اعلام کردند که طبق بررسی هایشان به حدود ۲۵ مورد و دغدغه رسیدند که نیاز است در رابطه با آنها تدبیر کنیم.
وی افزود: دولت تدبیر و امید، دولتی حقوقی است و در راستای منویات مقام معظم رهبری و تدبیر ریاست جمهور، این نورافکنها را باید روشن کرد که آگاهی بخشی کاملی انجام دهد.
معاون امور مجلس و حقوقی وزیر دادگستری گفت: وکلا می توانند در حوزه قضایی همانند نورافکن، آگاهی بخش و روشنی بخش باشند.
سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری گفت: ما در وزارت دادگستری آماده شنیدن نظرات همه دوستان هستیم و وزیر محترم دادگستری نیز بسیار به این مورد تاکید دارند.
وی اظهار کرد: همانطور که امام صادق(ع)فرموده اند؛ حق و باطل آمیخته است، آن دست هنرمند قاضی و‌ وکیل است که با اتکا به خداوند متعال می تواند حق و باطل را نمایان کند.
قره سید رومیانی عنوان کرد: در وزارت دادگستری با نظر و همکاری معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال راه اندازی یک کارگروه مشترک هستیم.
وی در پایان گفت: امیدوارم روز به روز به سمت استقلال وکلا حرکت کنیم.
میرهادی قره سید رومیانی، صبح امروز به دستور وزیر دادگستری به استان خوزستان سفر کرد و با استقبال استاندار خوزستان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی وارد این استان شد.


Powered by Tetis PORTAL