4 خرداد 1389 13:57:30
باحضور در جلسه‌ مجمع عمومي انجمن حمايت از زندانيان مركز:
وزير دادگستري:در نظام جمهوري اسلامي مقام‌ها فقط براي خدمت به مردم است
وزير دادگستري گفت: همه افراد در هر جايگاه و مسئوليتي كه قرار دارند بايد به فكر رفع مشكلات مردم باشند. بر اين اساس وظيفه مسئولان دولتي سنگين‌تر است و در نظام مقدس جمهوري اسلامي تمام جايگاه‌ها و سمت‌ها براي خدمت به مردم است

به گزارش خبرنگار ايسنا، سيدمرتضي بختياري با حضور در جلسه‌ مجمع عمومي انجمن حمايت از زندانيان مركز با گراميداشت سوم خردادماه، سالروز فتح خرمشهر و همچنين ياد و خاطره شهداي اين پيروزي، با اشاره به روايتي مبني بر اينكه در زمان برپايي قيامت چهار سوال از همه پرسيده مي‌شود، تصريح كرد: نخست از انسان‌ها در مورد چگونگي گذراندن عمرشان سوال مي‌شود و ديگر اينكه جواني خود را چه كردند و اينكه مال خود را از كجا به دست آورده و در كجا هزينه مي‌كنند و در نهايت از ولايت انسان‌ها سوال خواهد شد.
وي يادآور شد: خوشا به حال آنان كه در طول عمرشان به گره‌گشايي از مشكلات انسان‌ها پرداخته و بدا به حال آنان كه در زندگي خود از دستورات خداوند نافرماني كرده و كوچكترين كمكي به انسان‌ها در رفع مشكلات‌شان نكردند.
وزير دادگستري يادآور شد: اگر پولي در راه خير مصرف مي‌شود قطعا منشاء آن نيز خير بوده است و يقينا پولي كه منشا آن حلال نباشد هر چه تلاش شود براي انجام كار خير صرف نخواهد شد.
وي يكي از وظايف انجمن حمايت از زندانيان را توجه به مسائل تربيتي و اصلاح زندانيان برشمرد و گفت: توجه به خانواده اين افراد از مهمترين مسائل به شمار مي‌رود زيرا در يك خانواده اگر نان‌آور آن خانواده جرمي مرتكب شود خانواده آن‌ها نبايد مورد مواخذه قرار گيرند. هنگامي كه نان‌آور خانواده به زندان مي‌رود توليت خانواده بر عهده چه كسي است؟
بختياري افزود: حقيقتا بايد در اين بخش بيش از پيش تلاش شود زيرا اثرات بيشتري خواهد داشت و در اين راستا بايد انجمن دفاع از حقوق زندانيان مورد حمايت و كمك قرار گيرد تا آنان نيز بتوانند در اين امر فعاليت گسترده داشته باشند.
وي در پايان حمايت از انجمن حمايت از زندانيان را مورد تاكيد قرار داد و گفت: دستگاه قضايي حمايت‌هاي بسيار خوبي را در اين راستا انجام داده است.


Powered by Tetis PORTAL