8 شهريور 1395 15:59:42
سفر وزیر دادگستری به لرستان/16
وزیر دادگستری: تعداد پرونده های وارده به تعزیرات حکومتی 50 درصد کاهش یافته است
وزیر دادگستری گفت: حجم ورودی پرونده ها به محاکم قضایی تعزیرات حکومتی طی سه سال اخیر 50 درصد کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز دوشنبه در نشست با قضات و کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان که با حضور استاندار لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با نیروی انتظامی توافق شده تا پلیس برای کمک به تعزیرات به کار گرفته شود.
وی با بیان اینکه نقش تعزیرات حکومتی در زندگی مردم بسیار تعیین کننده است، اظهار کرد: اطمینان خاطر و آرامش خاطر مردم با مسائل خرد و کوچک اقتصادی تامین می شود از این رو تعزیرات در تامین این آرامش و اطمینان خاطر نقش به سزایی دارد.
وزیر دادگستری گفت: امسال به اندازه نیمی از روسای شعب تعزیرات حکومتی در این سازمان نیرو جذب می شود و در سال آینده نیز این برنامه اجرا و در واقع طی دو سال به اندازه روسای شعب حال حاضر نیرو جذب می شود تا از بار مسئولیت های این سازمان کم شود.
پورمحمدی از افزایش مسئولیت ها و وظایف سازمان تعزیرات حکومتی در برنامه ششم خبر داد و بیان کرد: مقرر شده است که در راستای جرم زدایی ریاست قوه قضائیه یک سری عناوین را احصا و عنوان جرم به عنوان تخلف تغییر یابند تا رسیدگی به این تخلفات به سازمان تعزیزات محول شود.
وی با بیان اینکه دولت نسبت به حقوق مردم حساس است و نباید تعدی و بی توجهی به مردم شود، افزود: حجم پرونده های قاچاق به ویژه در بخش پرونده های بهداشتی بسیار بالاست.
همچنین در این جلسه و پیش از سخنان وزیر دادگستری، "براری"، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان لرستان نیز در حضور مقامات این استان، گزارشی از اقدامات و فعالیت های این اداره کل ارایه کرد.
براری به رسیدگی و صدور حکم درباره 50867 پرونده از مجموع کل 50841 پرونده وارده و موجودی از قبل اشاره و تاسیس و راه اندازی اداره تعزیرات حکومتی شهرستان پلدختر را از دیگر اقدامات مهم اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان عنوان کرد.


Powered by Tetis PORTAL