31 تير 1393 16:12:54
وزير دادگستري:
راهپيمايي روز قدس نماد سرزندگي جهان اسلام است
وزير دادگستري گفت: راهپيمايي روز جهاني قدس به عنوان نماد سرزندگي جهان اسلام و بيداري اسلامي، امسال نيز به بهترين شكل برگزار مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين «مصطفي پورمحمدي» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، موضوع فلسطين و اشغال سرزمين هاي اشغالي و قبله اول مسلمين جهان را مهمترين موضوع جهان اسلام و پيچيده ترين مساله جهاني و منطقه اي دانست.

 

وي ادامه داد: متاسفانه اشغالگري و تجاوز به حقوق ملت فلسطين، محروم كردن انان از حقوق اوليه، حملات ناجوانمردانه و كشتارهاي بسيار وحشيانه زن، مرد، كوچك و بزرگ فلسطينيان پيوسته ادامه دارد.

 

پورمحمدي با بيان اينكه در روزهاي اخير شديدترين نوع حملات ددمنشانه را از سوي رژيم غاصب صهيونيستي به مردم غزه شاهد هستيم، افزود: نه تنها از مسلمانان و مردم منطقه، بلكه از جامعه بشري مي خواهيم با نوعدوستي، دفاع از حقوق مظلومان را به صورت روشن نشان دهند.

 

وي حركت هاي مردمي در نقاط مختلف دنيا و در محكوميت جنايات رژيم صهيونيستي را قابل قبول توصيف كرد و گفت: با وجود برخي محدوديت ها و اعمال فشارها، حركت هاي مردمي قابل قبولي در نقاط مختلف دنيا شكل گرفته است.

 

وزير دادگستري ابراز اميدواري كرد كه اين حس نوعدوستي و دفاع از مظلومان، بصورت يك ارزش انساني، در سراسر جهان فراگير شود.

 

وي افزود: در اين ميان مهمتر از همه، مسووليت مسلمانان خصوصا كشورهاي اسلامي و بويژه رهبران كشورهاي اسلامي است كه از مردم مظلوم حمايت كنند كه متاسفانه بايد بگوييم جهان اسلام چه بصورت مردمي و چه بصورت رهبران اسلامي آنگونه كه بايد وظايف خود را انجام نداده اند.

 

پورمحمدي تاكيد كرد: از همان لحظات آغاز حملات رژيم صهيونيستي به مردم بي دفاع غزه، رهبران كشورهاي اسلامي بايد دور هم جمع شده و نحوه كمك خود را مشخص مي كردند.

 

وي با بيان اينكه بايد فشارهاي همه جانبه و لازم را بر رژيم جعلي اسراييل وارد كنيم، افزود: رژيم صهيونيستي واقعا نامشروع و حرام است و بنا به فرمايش امام(ره)بايد از بين برود.

 

وزير دادگستري تاكيد كرد: سايه شوم اين رژيم نامشروع بايد از سر اين منطقه و ملت هاي مسلمان برطرف شود و اهالي فلسطين با هر دين، نژاد، مذهب و مسلك براي آينده خود تصميم بگيرند و كشور فلسطين را اداره كنند.

 

وزير دادگستري تصريح كرد:آنچه در حال حاضر فوريت دارد حركت مردمي است تا در روز جهاني قدس انزجار خود را به بلندترين صدا به اطلاع مردم دنيا و خصوصا سردمداران استكبار و رژيم صهيونيستي برسانيم.

 

وي ادامه داد:ازطرف ديگر،با حضور گسترده در راهپيمايي روز قدس ملت مظلوم فلسطين احساس حمايت و پشتيباني مي كند و اميد آنها بسيار بيشتر مي شود.

پورمحمدي تاكيدكرد كه نبايد به اسراييل اجازه دهيم تا به اين حركات متجاوزانه و اين ظلم آشكار ادامه دهد و بايد از همه ظرفيت هاي ديپلماتيك و مجامع بين المللي استفاده كرده و جلوي اين تجاوز را بگيريم.

وزير دادگستري كمك مادي مانند غذا، آذوقه، تجهيزات پزشكي براي مردم بي پناه فلسطين را نيز ضروري دانست و گفت: بايد از تمام ظرفيت ها براي كمك به فلسطين استفاده كنيم.


Powered by Tetis PORTAL