13 آبان 1393 18:13:28
وزير دادگستري:
توسعه فرهنگ ديني موجب كاهش ناهنجاري‌هاي اجتماعي مي‌شود
وزير دادگستري گفت: توسعه فرهنگ ديني به هنجارسازي وكاهش ناهنجاري‌ها كمك مي‌كند و هيچ راهكاري بهتر از اين براي دولتي كه دنبال اصلاح و تكامل مادي و معنوي در جامعه باشد وجود ندارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري به نقل از روابط عمومي هيئت و كانون خادم الرضا(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در حاشيه مراسم عزاداري دهه اول محرم هيئت و كانون خادم الرضا(ع) با بيان اينكه حضور جوانان در هيئت خادم الرضا(ع) چشمگير است اظهار كرد: شور، نشاط و روحيه حسيني در جوانان ايران اسلامي موج مي‌زند و هر سال محافل عزاداري پرشكوه‌تر برگزار مي‌شود.

 

وي با بيان اينكه هر چقدر فرهنگ حسيني و عاشورايي در جامعه بيشتر شود، آثارش را در كشور و حتي فراتر از مرزها مي‌توان مشاهده كرد، افزود: مقابله با دشمنان و ظالمين، تمسك به قرآن و احكام الهي و تعصب بر ارزش‌هاي ديني جزو فرهنگ حسيني است كه روز به روز به بركت محافل مذهبي در حال گسترش است.

 

وزير دادگستري ادامه داد: دولت از اينكه مجموعه فعاليت‌هاي فرهنگي ديني سازمان يافته‌تر باشد و جامعه براساس فرهنگ ديني سامان يابد و صرفاً يك حركت مقطعي در يك موقعيت مثل عزاداري نباشد و فعاليت هيئت‌ها در مناسبت‌هاي مختلف استمرار پيدا كند خوشحال‌تر مي‌شود.

 

وي اضافه كرد: هيئت‌هايي كه بتوانند اين فرهنگ و فضا را در طول سال گسترده كنند و در موضوعات، محيط ها و مشكلات مختلف در مناسبت‌هاي گوناگون بتوانند اين فضاهاي جوانانه، پرهيجان، با معرفت وآگاهي‌بخش را افزايش دهند، بار دولت‌ها را كم مي‌كنند.

 

پورمحمدي ادامه داد: هرچه فرهنگ ما اعتلا يابد اجتماع راحت‌تر اداره، مشكلات جامعه كم و حس همبستگي بيشتر مي‌شود.

 

وي بيان كرد: هرچه اجتماع با فرهنگ ديني، اخلاقي و الهي ارتقاء پيدا كند به طور طبيعي ما با يك تحرك، رشد و سرعت در حركت به سمت اهدافمان مواجه مي‌شويم و ناهنجاري‌ها كاهش مي‌يابند.

 

وزير دادگستري با بيان اينكه توسعه فرهنگ ديني به هنجارسازي و كاهش ناهنجاري‌ها كمك مي‌كند خاطرنشان كرد: هيچ راهكاري بهتر از اين براي دولتي كه به دنبال اصلاح و تكامل مادي و معنوي در جامعه باشد وجود ندارد و به بركت امام حسين(ع) و فرهنگ عاشورا از اين بستر گسترده بي‌نهايت برخورداريم.


Powered by Tetis PORTAL