4 آبان 1393 12:2:50
از سوي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در وزارت دادگستري صورت گرفت:
تجليل از هنرمندان حوزه كودك و نوجوان
در حاشيه جلسه شوراي هماهنگي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، وزير دادگستري از هنرمندان فعال در حوزه كودكان تقدير كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، در حاشيه دهمين جلسه شوراي هماهنگي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك كه به رياست وزير دادگستري و با حضور نمايندگان دستگاههاي ذيربط برگزار گرديد، از "محمد علي طالبي"، فيلمساز حوزه كودك و نوجوان به دليل سالها تلاش در اين حوزه، تقدير شد.

 

در اين جلسه به بهانه برگزاري جشنواره فيلم كودك و نوجوان اصفهان و حضور داوران منتخب مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك و بررسي فيلمهاي راه يافته به جشنواره، ضمن تقدير از برخي فيلمها، محمد علي طالبي كه خالق آثاري همچون گل پامچال، چكمه، كيسه برنج و ... است، به دليل سالها تلاش هنري و پرداختن به موضوع كودك، مورد تقدير قرار گرفت.

 

بر اساس اين گزارش، هيات داوران منتخب دبيرخانه مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، متشكل از علي دهكردي و فريبا كوثري(بازيگر) و نيز منصور مقاره عابد و مجيد اسمعيلي (كارشناسان مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك)، آثار راه يافته به جشنواره را مورد نقد و بررسي قرار داده و در پايان جشنواره با صدور بيانيه اي، راي هيات داوران را اعلام كردند.

 

در اين جلسه همچنين طالبي ضمن تقدير و تشكر از اهتمام وزير دادگستري و مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك به مسايل و مشكلات كودكان، اين مرجع را نهادي مهم و تاثير گذار در جامعه عنوان كرد.

 

دهكردي نيز به عنوان داور مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در جشنواره فيلم اصفهان، اين مرجع را نهاد مناسبي براي ايجاد تعامل بين جامعه و هنرمندان حوزه كودك دانست و خواستار ايفاي نقش فعال تر اين مرجع در جامعه شد.

 

در پايان اين جلسه، وزير دادگستري با اهداي لوح و هدايا، از عوامل و هنرمندان جشنواره فيلم اصفهان تقدير كرد.

 Powered by Tetis PORTAL