23 دي 1393 11:29:54
سفر استاني وزير دادگستري به استان بوشهر/
وزير دادگستري: نقش دستگاه قضايي در ايجاد امنيت در كشور بي بديل است
وزير دادگستري گفت: تحقق امنيت در كشور در سايه همدلي، انسجام، هماهنگي و تعامل مثبت بين قوا بوده است و بدون شك دستگاه قضايي نيز نقش بي بديل و تعيين كننده اي در ايجاد اين امنيت داشته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، صبح امروز و در خلال برنامه هاي سفر به استان بوشهر در نشست شوراي قضايي اين استان گفت: يكي از ايرادها و آسيب هاي جدي در شرايط كنوني جامعه اين است كه كمبودها، مشكلات و ضعف ها بيش از اقدامات و فعاليت هاي مثبت برجسته مي شوند.

پورمحمدي با بيان اينكه دولت يازدهم به دنبال توجيه گري در خصوص واقعيت هاي موجود جامعه نيست، بر لزوم ترويج فرهنگ شكرگزاري در جامعه نيز تاكيد و تصريح كرد: متاسفانه سايه نقد غير منصفانه، بدبيني، سياه بيني و نقصان بيني بر فضاي ذهني و رسانه اي جامعه حاكم است و بيش از دهها اقدام برجسته و كارهاي ارزشمند در كنار اين ضعف ها چندان جلوه اي ندارند كه اين از مشكلات و ضعفهاي جدي اجتماعي ماست.

وي به تحريم هاي ظالمانه و انواع تهديدها از سوي غرب عليه جمهوري اسلامي در طول ساليان متمادي اشاره كرد و گفت: اگر چه تيغ اين تحريم ها با همت و تدبير دولت يازدهم اكنون كندتر شده، اما بدون شك با برداشته شدن اين فشارها، ايران حتي به بهشت سرمايه گذاري براي بسياري از فعالان و سرمايه گذاران جهاني تبديل خواهد شد.

 

* تحريمهاي ظالمانه در قبال ايران چندان تاثير گذار نبوده اند

 

وزير دادگستري با اشاره به موضوع كاهش محسوس قيمت نفت در چند ماه اخير، اين اقدام را خودزني غرب و برخي حاميان اسكتبار دانست و گفت: اين بيانگر آن است كه تحريم ها حتي به اذعان خود تحريم كنندگان چندان اثرگذار نبوده و آمارها نشان مي دهد كه كشور عربستان با كاهش درآمدي افزون بر 150ميليارد دلار در اين زمينه مواجه شده است و اين در حالي است كه فعاليت هاي سرمايه گذاري و بورس ايران، تغيير محسوسي نسبت به قبل از كاهش قيمت نفت نداشته و كشور چندان حالت فوق العاده اي در اين زمينه به خود نگرفته است.

پورمحمدي در اين خصوص اظهار كرد: عزم دولت يازدهم اين است كه فشارهاي ظالمانه تحريم ها در چارچوب حفظ منافع ملي جمهوري اسلامي ايران برداشته شود و با اشاره به موضوع امنيت حاكم بر كشور با وجود همه فشارها و تحريم هاي ظالمانه گفت: تحقق اين مهم در سايه همدلي، انسجام، هماهنگي و تعامل مثبت بين قوا بوده است و بدون شك دستگاه قضايي نيز نقش بي بديل و تعيين كننده اي در ايجاد اين امنيت داشته است.

وي الكترونيكي كردن و تكيه بر ساختارهاي نرم افزاري براي ارايه خدمات مطلوب به مردم را در حوزه هاي مختلف يادآور شد و گفت: راهبرد اساسي در اين زمينه، جلوگيري از هزينه هاي اضافي و كاهش حجم نفوذ و دخالت دولت در حوزه اجرايي است.

 

* در مساله فساد قصد مسامحه نداريم

 

وزير دادگستري به عزم دولت و تعامل مثبت ميان قوا در موضوع مبارزه با فساد اداري و اقتصادي در جامعه نيز اشاره كرد و گفت: فساد پديده بسيار زشتي است كه وجدان را آزار مي دهد و ما در عمل مبارزه با فساد هماهنگ بوده و اقدامات و كارهاي ارزشمندي نيز در اين زمينه از سوي دولت انجام شده است.

وي با بيان اينكه در حال حاضر همه دستگاهها در بالاترين سطح از مبارزه با فساد قرار دارند اظهار داشت: قصد نداريم با مسامحه از كنار مساله فساد عبور كنيم و امروز شاهد بيشتر شدن اميدواري ها نسبت به اين مساله هستيم.

پورمحمدي در بخش ديگري از سخنانش، مشكلات اقتصادي و عمومي را دو مساله مهم دانست و تصريح كرد: بحث مشكلات عمومي كه مقدم بر مشكلات ديگر است، ناشي از ضعف دستگاههاي اجرايي است و در صورت رفع اين مشكلات مي توانيم از شرايط خطر عبور كنيم.

وي در اين خصوص تاكيد كرد: دولت به جد به مقوله محدود سازي و كوچك كردن خود مي پردازد و در دولت تلاش داريم بودجه دستگاههاي اجرايي را كنترل كرده و هزينه ها را كاهش دهيم.


Powered by Tetis PORTAL