15 فروردين 1397 20:0:56
وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران:
گفت و گو تنها راه برقراری صلح، امنیت و عدالت است

«سیدعلیرضا آوایی» وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی عدالت در کشور مغرب، گفت و گو را تنها راه برای برقراری صلح، امنیت و عدالت در جهان دانست.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی در این اجلاس که با حضور نمایندگانی از 80 کشور جهان برگزار شد، با اشاره به اینکه گسترش تروریسم و خطراتی که این پدیده زشت برای منطقه و جهان در پی داشته است، همکاری همه کشورها را برای ریشه کن کردن آن خواستار شد.
وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس با «محمد اوجار» وزیر دادگستری مغرب و همچنین وزیران دادگستری هلند و هند ملاقات و بر تقویت همکاری در حوزه های قضایی؛ انتقال تجربه و آموزش برای کمک به روند اصلاحات قضایی تاکید کرد.
علیرضا آوایی در حاشیه این اجلاس با وزیر دادگستری افغانستان، رئیس شورای عالی قضایی قطر و دادستان کل مغرب نیز دیدار کرد.
کنفرانس بین‌المللی عدالت، اولین نشست مهم بین المللی در این خصوص است و حضور موثر جمهوری اسلامی ایران، فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های کشورمان در حوزه قضایی و دادگستری و توسعه روابط بین المللی قضایی بود.
اجلاس بین المللی عدالت با شعار " استقلال دستگاه قضایی؛ حمایت از حقوق طرف های دعوی و احترام به قوانین عدالت" از 13 تا 16 فروردین در شهر مراکش کشور مغرب برگزار شد .
در این اجلاس ، 40 وزیر دادگستری و 15 رئیس قوه قضائیه و شمار زیادی از روسا و مقامات دادگستری از 80 کشور جهان حضور داشتند.
بررسی ایجاد دادگاه دیجیتال یکی از موضوعات جدیدی بود که در این اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


Powered by Tetis PORTAL