20 بهمن 1393 15:19:26
وزير دادگستري:
انقلاب اسلامي تاريخ ساز، زنده و در حال رويش است
وزير دادگستري گفت: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب انساني، تاريخ ساز، زنده و در حال رويش است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامي كرج ضمن تبريك ايام دهه مبارك فجر و پيرزوي انقلاب شكوهمند اسلامي گفت: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب انساني، تاريخ ساز، زنده و در حال رويش است.

وزير دادگستري با بيان اينكه انقلاب اسلامي ايران براي ما استقلال و آزادي به ارمغان آورده و توانسته فراتر از منطقه  بدرخشد و در مناسبات جهاني اثربخش و حساسيت آفرين باشد تاكيد كرد: فهم چرايي اين انقلاب بسيار مهم بوده و نسل امروز بايد انقلاب ايران را بشناسد و از دستاوردها و موفقيت‌هاي انقلاب مطلع باشد.

پورمحمدي همچنين اظهار داشت: انقلاب ايران داراي نقاط قوت و ضعفي است و اگر مي خواهيم كشور را همانطور كه خودمان مي خواهيم اداره كنيم و به دستاوردهاي مطلوب خود دست پيدا كرده و آينده را خود رقم بزنيم، نبايد با مسامحه عبور كنيم و به دنبال پوشاندن نقاط ضعف باشيم.

وي توجه به شكست‌ها و تجربيات گذشته را عامل پيشرفت‌هاي آينده دانسته و با بيان اينكه دستاوردهاي انقلاب بايد به عنوان يك سرمايه در زندگي به كار گرفته شود، گفت: همه بايد از دستاوردها و سرمايه‌هاي انقلاب به بهترين نحو ممكن استفاده كنيم.

وزير دادگستري با اشاره به نظر سنجي هاي انجام شده توسط كشورهاي غربي و اروپايي، طيف جوانان كشور را سياسي ترين و فعال‌ترين جوانان عنوان كرد و گفت به لطف وجود جمعيت جوان كشور جامعه ما امروز سرزنده است و انقلاب ما مختصات يك حركت زنده و تحول‌آفرين را داراست.

وي با اشاره به روحيه استقلال طلبي و استكبار ستيزي ملت ايران گفت: خواسته هاي امروز ما همان خواسته‌هاي 36 سال پيش است و اين نشان مي دهد انقلاب ما به درستي هدفگذاري شده بود و مطالبات انساني را در صدر اهداف خود قرار داده بود.

پورمحمدي در خصوص موضع ديگران در قبال انقلاب اسلامي ايران اظهار داشت: چنين انقلابي ديگران را به كين، طمع و غبطه وا مي دارد چرا كه چنين انقلابي با اهداف آنان ناسازگار است.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري تصريح كرد: همانگونه مقام معظم رهبري فرمودند ما منطق داريم و با منطق حركت مي‌كنيم و ديگران نيز اگر مطلبي دارند مي‌توانند بيان كنند.

وي با بيان اينكه جواب منطق را نمي توان با مشت داد، گفت: اگر غرب ادعاي آزادي بيان و احترام به حقوق ملت‌ها را دارد، چرا دست به تحريم ايران زده و در موضوعات علمي و فني، به بهانه هاي واهي كاربري دوگانه(نظامي) سعي مي‌كند مانع از پيشرفت علمي كشور شود.

وزير دادگستري با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران عليرغم تحريم‌هاي مغرضانه توانسته پيشرفت‌هاي گسترده و قابل توجهي داشته باشد، افزود: ايران عليرغم تحريم‌ها توانسته به پيشرفت‌هاي بزرگي در بخش‌هاي نظامي، امنيتي و ساير حوزه‌ها دست يابد.

 

* غرب با اعمال تحريم به دنبال ممانعت از پيشرفت علمي در كشور است

 

پورمحمدي با اشاره به توهين نشريه فرانسوي به ساحت مقدس نبي‌مكرم اسلام گفت: اين نشريه در شماره هاي قبلي خود به ساحت عيسي مسيح(ع) نيز اهانت كرده بود و امروز در دنيا و حتي در اروپا كه خود را مهد تمدن مي‌دانند، اگر فعاليت مذهبي كوچكترين تاثير سياسي و اجتماعي داشته باشد، از انجام آن ممانعت به عمل مي آورند.

وي با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران امروز جزو كشورهاي برتر علمي است گفت: ماهواره فجر كه طي چند روز گذشته پرتاب شده جزو دستاوردهاي عظيم كشورمان است و هم دستاوردي بزرگ براي جمهوري اسلامي ايران محسوب مي‌شود.

وزير دادگستري با اشاره به اينكه شرايط امروز كشور با قبل متفاوت است، گفت: پيشرفت علمي و افزايش سطح سواد در حالتي كه ايران تحت تحريم است، بسيار گسترده بوده و دانشجويان توانسته‌اند مرزهاي علمي را پشت سر بگذارند.

پورمحمدي با اشاره به اينكه برنامه‌هاي غرب براي جلوگيري از دستاوردهاي علمي همچنان ادامه دارد، گفت: غرب براي جلوگيري از پيشرفت علمي دانشجويان ما را نيز تحت فشار قرار داده و به آنها اجازه تحصيل نمي‌دهد.

وي در خصوص وضعيت پيشرفت در حوزه فرهنگ نيز گفت: امسال بيش از 80 فيلم و نيز 55 هزار جلد كتاب چاپ جديد توليد شده كه افزايش 11 درصدي نسبت به سال گذشته را نشان مي دهد و اين امر با وجود گراني كاغذ و چاپ محقق شده است.

وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به برنامه‌هاي دولت براي جلوگيري از مفاسد اداري گفت: خروجي عمليات اداري ما مطلوب نيست و در نظامات اداري دچار ضعف هستيم و نتوانسته‌ايم فساد را كنترل كنيم.

وي با بيان اينكه دولت تمام تلاش خود را براي از بين بردن فساد به كار گرفته است، گفت: در كشور حدود 26 هزار بنگاه مالي، بانكي و اقتصادي وجود دارد كه حدود 8 هزار بنگاه غيررسمي است و مي بايست سامان داده شود.

پورمحمدي گفت: اغلب پرونده هاي بزرگ فساد مالي يا مربوط به گذشته بوده و يا از گذشته شروع شده و تا امروز ادامه پيدا كرده كه با جديت تمام در حال رسيدگي به اين موارد هستيم.


Powered by Tetis PORTAL