27 خرداد 1397 11:14:14
به منظور بررسی مشکلات استرداد مجرمان؛
رئیس پلیس بین الملل ناجا با وزیر دادگستری دیدار و گفت‌وگو کرد

رئیس پلیس بین الملل ناجا با هدف بررسی چالش ها و رفع مشکلات استرداد مجرمان و تعقیب آنها در عرصه بین الملل با وزیر دادگستری دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "هادی شیرزاد" رئیس پلیس بین الملل ناجا با سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری دیدار و درخصوص ماموریت های پلیس بین الملل و نقش آن در تعاملات و همکاری های بین المللی به منظور ردگیری، شناسایی، دستگیری و استرداد مجرمان و همچنین موانع و مشکلات موجود در این زمینه مطالبی را ارائه کرد.
در این دیدار سردار شیرزاد ضمن اشاره به توانمندی های بالقوه در وزارت دادگستری، گفت: ضرورت دارد به عضویت تعداد بیشتری از کنوانسیون های بین المللی درآمده تا از این طریق بسترهای لازم برای افزایش قراردادهای استرداد مجرمان با سایر کشورها و گسترش سطح تعاملات وزارت دادگستری کشورمان با سایر کشورها ایجاد شود.
وی با بیان اینکه این دیدار در راستای بررسی چالش ها و رفع مشکلات استرداد مجرمان و تعقیب آنها در عرصه بین الملل صورت گرفته است به ظرفیت ها و توانمندی های پلیس بین الملل در سطح بین الملل و لزوم بهره گیری از سازمان اینترپل در همه عرصه ها تاکید کرد.
وزیر دادگستری نیز سطح تعامل با نیروی انتظامی را بسیار خوب و سازنده توصیف و مطالب مطرح شده را بسیار مفید، موثر و ارزنده دانسته و اظهار داشت: توانمندی و ظرفیت های پلیس بین الملل نمایانگر آن است که ما در بسیاری از امور، نیاز به تعامل سازنده تری داریم و باید به صورت جدی، موضوعات را بیش از پیش دنبال کنیم.


Powered by Tetis PORTAL