17 خرداد 1395 14:27:43
وزیر دادگستری:
عده ای به طغیان آمریکا کمک می کنند/ رقابت سیاسی داخلی دستمایه تقویت دشمن نشود
وزیر دادگستری گفت: به خاطر منافع بسیار کوچک جعل خبر نکنیم و تحریم شکسته شده را همچنان پابرجا ندانیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در ادامه جلسه تفسیر قرآن در جمع مسئولین و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، با اشاره به برگزاری شکوهمند مراسم ارتحال امام راحل، سخنان و تاکیدات مقام معظم رهبری در حرم مطهر حضرت امام(ره) را بسیار کلیدی و مهم ارزیابی کرد.
وی در این خصوص تصریح کرد: یکی از مسایل مورد تاکید مقام معظم رهبری انقلابی بودن در تفکر، عمل و رفتار است؛ تولید و حفظ اقتدار نیز از دیگر مسایل مورد تاکید معظم له بود که سعی کردیم در حوزه های مختلف امنیتی، نظامی و فرهنگی این اقتدار حفظ شود و در موضوع مذاکرات هسته ای همین اقتدار موجب شد دشمن در مقابل ما کرنش کند.

* حفظ اقتدار وظیفه همگانی است

وزیر دادگستری همچنین افزود: تامین و حفظ اقتدار بسیار مهم است و همگی باید در حفظ این وضعیت تلاش کنیم؛ دشمن می خواهد این اقتدار را در ذهن ما شکسته و توانایی های ما را محدود نشان دهد که اگر جامعه ای احساس ضعف کند، آسیب می بیند.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: تحریم از مشکلات اساسی کشور ما بوده و دشمن قصد داشته از این طریق ما را به ذلت کشیده و اقتدار ما را از بین ببرد که به کمک خداوند، مردم ما ایستادگی کردند و توانستیم این تحریم ها را بشکنیم و اکنون حس جامعه جهانی نیز همین است که تحریم ها شکسته شده است.
وی به برخورد دوگانه غرب و به ویژه آمریکا در موضوعات مختلف اشاره و اظهار داشت: رفتار آمریکا که به پیمان های بین المللی پایبند نیست و خوی استکباری و طغیان گری دارد، در قبال شکسته شدن تحریم های ما نشان می دهد که چه دستاورد بزرگی به دست آورده ایم؛ اکنون نیز که آمریکا می خواهد با شرارت و بازی سازی تحریم ها را بازگرداند، دلیلی ندارد که ما این خواسته طغیان گرانه را تقویت کرده و بازی حریف را تمهید کنیم.

* با جعل خبر جبهه دشمن را تقویت نکنیم

وزیر دادگستری افزود: اروپا نیز بر سر همین موضوع با آمریکا مشکل دارد؛ حال آنکه عده ای در داخل به دلیل ناآگاهی، جهالت و حتی گاهی با جعل خبر به دشمن کمک می کنند و مشخص نیست چه نفعی از این حرکات و بازی کردن در زمین دشمن به دست می آورند. مثلا نامه جعلی رئیس شورای روابط خارجی اروپا به وزیر خارجه، حرکتی ناپسند، تقویت خط آمریکا و مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

* رقابت سیاسی داخلی دستمایه تقویت دشمن نشود

وی تاکید کرد: به خاطر رقابت سیاسی داخلی نباید اجازه داد فضای حاکم که به نفع ما است از بین برود و می بایست تلاش کنیم این عزت و اقتدار را حفظ کنیم و مراقب باشیم استقلال، عزت، چشم اندازهای والا و دستاوردهای عظیم را با کوته فکری و منافع بسیار حقیر و زودگذر از دست ندهیم.

* بسیاری از شاخصها مثبت شده است

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش به وضیعت رو به بهبود کشور در بسیاری از زمینه ها اشاره کرد و توضیح داد: طبق آمار سازمانهای آمار دهنده، قاچاق کالا کاهش پیدا کرده است؛ همچنین در سال گذشته 870 هزار نفر به بازار کار اضافه شده اند و 620 هزار شغل ایجاد شده هرچند که حدود 250 هزار کسری شغل داریم؛ اما بدانیم که با همین مشکلات و فشار تحریمها، روزی 2 هزار شغل ایجاد کرده ایم.
وی ادامه داد: درسال 1389 تراز تجاری ما 30 میلیارد دلار منفی بوده که در سال 1394، 960 میلیون دلار مثبت شده است و در دو ماه اول امسال نیز 33 درصد رشد صادرات و بیش از یک میلیارد دلار تراز مثبت داشته ایم و در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی هم در سال گذشته 7 درصد ورودی پرونده ها کاهش داشته است.
وزیر دادگستری در خاتمه گفت: اینکه فقط جنبه های منفی را برجسته کرده و دستاوردها و تحولات مثبت ایجاد شده را نادیده گرفته و برای مردم بازگو نکنیم صحیح نیست؛ نباید هدف گیری های کلان و دستاوردهای بزرگ قربانی رقابت های سیاسی شود بلکه باید با به جای آوردن شکر نعمات، بتوانیم حقوق خود را در مقابل تجاوز طلبی و طغیان گری جهان خواران بخصوص آمریکا و هم پیمانانش حفظ کنیم.


Powered by Tetis PORTAL