15 شهريور 1393 15:12:45
وزير دادگستري:
اجراي عدالت و تامين امنيت وظيفه اصلي دستگاه قضايي است
وزير دادگستري گفت: دستگاه قضايي كشور وظيفه اجراي عدالت و تامين امنيت را به عهده دارد، بنابراين عده‌اي فكر نكنند كه مي‌شود طمع كرد و قانون را دور زد.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پور محمدي وزير دادگستري، روز شنبه در ديدار با قضات و كاركنان دادگستري تربت حيدريه گفت: آمار 20 درصدي طلاق به نسبت ازدواج و وجود 14 ميليون فقره پرونده در دستگاه قضايي و زير مجموعه آن در شان نظام جمهوري اسلامي نيست.

 

وزير دادگستري افزود: 9ميليون و 500 هزار پرونده در دادگستري ها، سه ميليون و 500 هزار پرونده در شوراي حل اختلاف و بيش از يك ميليون پرونده در تعزيرات حكومتي كشور تشكيل شده است كه با حذف پرونده هاي تكراري حدود 10 ميليون پرونده واحد در دستگاه قضا وجود دارد.

 

وي گفت: اجراي عدالت و تامين امنيت وظيفه اصلي دستگاه قضايي است.

 

وزير دادگستري اظهار كرد: تمام دستگاه هاي اجرايي بايد در حل معضلات و ناهنجاري هاي موجود در جامعه به كمك دستگاه قضا آمده و در تامين امنيت و اجراي عدالت دستگاه قضا را ياري دهند.

 

پور محمدي با اشاره به اينكه بناي دولت بر بالاترين سطح همكاري بين قواست، افزود: در اين زمينه تلاش هاي بسيار بين سه قوه صورت گرفته است كه اگر فعاليت هاي كشور با همكاري و هماهنگي صورت گيرد زمينه رشد و توسعه كشور ايجاد مي شود.

 

وي بيان كرد: در دولت تدبير و اميد، بودجه دستگاه قضايي ارتقاي قابل قبولي داشته كه اميدواريم بتوانيم با پيگيري هاي دولت تخصيص هاي لازم را اخذ كنيم.


Powered by Tetis PORTAL